Netflix, Bitcoin Hakkında Bir Belgesel Çekiyor

blank
Netflix, Bitcoin Hakkında Bir Belgesel Çekiyor

İçerik: Netflix, Bitcoin Hakkında Bir Belgesel Çekiyor

Netflix, Bitcoin Hakkında Bir Belgesel Çekiyor:

Netflix, yaklaşan gerçek suç belgesellerinin listesini açıkladı. Tiger King’in ikinci sezonunun yanı sıra, bugüne kadarki en karışık Bitcoin hikayelerinden birine dalacak bir belgesel var.

Kimseye Güvenme: The Hunt For The Crypto King 2022’de çıkış yapacak. Bir grup kripto para yatırımcısının amatör dedektiflere dönüşmesi etrafında dönüyor. Kripto borsası kurucusu Gerald Cotten’in şüpheli ölümünün dibine inmeye ve onlardan çaldığını düşündükleri 250 milyon dolara gerçekte ne olduğunu anlamaya çalışıyorlar.

Cotten, bir büyü için Kanada’daki en büyük kripto borsası olduğu söylenen QuadrigaCX’in kurucusuydu. Aralık 2018’de Crohn hastalığı komplikasyonlarından öldü. Dul eşi Jennifer Robertson’a göre Cotten, QuadrigaCX’in çevrimdışı kripto depolamasının şifrelerini bilen tek kişiydi, yani 2019’un başlarında yaklaşık 200 milyon CAD değerinde olan dijital para birimine artık erişilebilir değildi.

Ancak, internet dedektifleri destanla ilgili bazı şaşırtıcı detayları ortaya çıkardı. Birincisi, Cotten ölümünden bir ay önce tüm mal varlığını Robertson’a bıraktığı bir vasiyetname yazdı. Ayrıca QuadrigaCX’in tüm alacaklılarını ödemek için elinde yeterli nakit parası olmadığı ve hatta Cotten’in sahte ölümünü yapıp parayla birlikte ortadan kaybolduğu yönünde öneriler de vardı. Şirket, iflasının açıklanmasının ardından 2019 yılında faaliyetlerini durdurmuştur.

FBI o yıl araştırmaya başladı ve Cotten’in ölümü ve QuadrigaCX’in çöküşünden sonra para kaybedenlerden bilgi almaya başladı. Belgeselin destanın çözümüyle ilgili herhangi bir somut ayrıntı içerip içermeyeceği henüz belli değil, ancak en azından dikkatleri son yılların daha merak uyandıran kripto vakalarından birine yöneltmeli.

Ayrıca Netflix yolunda, flört uygulamasında milyarder olarak poz veren bir dolandırıcı ve onu durdurmaya çalışan kadınlar hakkında bir belgesel olan Tinder Dolandırıcısı da var. O belgesel şubatta yayınlanmaya başlayacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix, Bitcoin Hakkında Bir Belgesel Çekiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Netflix ve Mattel ‘Masters of the Universe’ Filmi Çekiyor

Netflix ve Mattel ‘Masters of the Universe’ Filmi Çekiyor. Netflix’in Masters of the Universe ile …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör