TOYOTA , 2022 Dakar Rallisi’nde Dört Arabayla Yarışacak

blank
TOYOTA , 2022 Dakar Rallisi'nde Dört Arabayla Yarışacak

İçerik: TOYOTA , 2022 Dakar Rallisi’nde Dört Arabayla Yarışacak

TOYOTA , 2022 Dakar Rallisi’nde Dört Arabayla Yarışacak:

TOYOTA GAZOO Racing, 2 Ocak 2022’de Suudi Arabistan’da başlayacak olan Dakar Rallisi’ne dört araçlık bir ekiple katılacak. 2021’de olduğu gibi, Nasser Al-Attiyah ve denizcisi Mathieu Baumel ekibe liderlik edecek. ikinci arabada Giniel de Villiers/Dennis Murphy; Dakar yarışlarında üçüncü otomobille ikinci kez yarışacak olan Henk Lategan/Brett Cummings ve dördüncü otomobilde Shameer Variawa Danie Stassen yarışacak.

Takım, T1 kategorisi için güncellenmiş yönetmeliklere göre inşa edilen tamamen yeni Toyota GR DKR Hilux T1+ aracında yarışacak. Prototip araç ise karbon fiber kaplı olarak 2021 sonlarında gösterilmeden önce testlerine devam ediyor.

Dakar 2021 deneyimi konusunda daha iddialı hale gelen TOYOTA GAZOO Racing, Henk gibi spor dünyasının yükselen isimlerinin yanı sıra Nasser ve Giniel gibi tecrübeli isimlerle yarışacak. Shameer ise bir önceki yarışta elde ettiği 21. sırayı daha da ileriye taşımayı hedefleyecek.

2019’da kazanan ve 2021’de ikinci olan Nasser ve Mathieu, Endülüs Rallisi ve İspanya Aragon Baja yarışlarını kazanarak bu yüksek performansını Dakar’a taşımak istiyorlar.

Takımın diğer aracında yarışacak olan Giniel ve Dennis, Toyota Dakar Hilux’un geliştirilmesinin de gerçekleştirildiği Güney Afrika Kros Serisi’nde başarılı bir performans sergiledi. Dakar’da tüm dünyanın ilgisini çeken bir başlangıç ​​yapan Henk, Güney Afrika’da birkaç kez kazanarak tecrübe kazandı.

Toyota’nın daha iyi otomobiller yapma felsefesinin yanı sıra yarış ekibi, rallilerden edindiği deneyimle Hilux’u daha da geliştirmeye devam ediyor. Yeni düzenlemelere göre yapılan yeni Toyota GR DKR Hilux T1+, daha büyük ve daha geniş lastiklere ve güncellenmiş süspansiyonlara sahip olacak.

Toyota GR DKR Hilux T1+, yepyeni Toyota Land Cruiser 3.5 litrelik çift turbo V6 motorla donatılıyor. Standart formunda 415 PS ve 650 Nm tork üreten bu motor çok daha yüksek güçlere sahip olacak. yarış versiyonunda.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TOYOTA , 2022 Dakar Rallisi’nde Dört Arabayla Yarışacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör