Twitter, Yeni Video Yüklemeleri İçin Daha İyi Kalite Vaat Ediyor

blank
Twitter, Yeni Video Yüklemeleri İçin Daha İyi Kalite Vaat Ediyor

İçerik: Twitter, Yeni Video Yüklemeleri İçin Daha İyi Kalite Vaat Ediyor

Twitter, Yeni Video Yüklemeleri İçin Daha İyi Kalite Vaat Ediyor:

Twitter, yeni video yüklemelerinizin daha az pikselli görüneceğini ve daha kaliteli olacağını söylüyor. Resmi Twitter destek hesabı, web sitesinin, platformunun başından beri kullanıcıları için sorun olan düşük video kalitesini düzeltmek için güncellemeler yaptığını ortaya çıkardı. Twitter, The Verge’e, sorundan sorumlu videoları yüklediğinizde bir ön işleme adımını kaldırdığını söyledi. Bu adım, görünüşe göre, daha kolay işleme için yüklemeye çalıştığınız klibi daha küçük parçalara böler ve bu, video kalitesini düşürebilir.

Şirket, yayına, değişikliklerin henüz yüklediğiniz tüm medyalara erişmenizi sağlayan bir araç olan Twitter Media Studio’da yayınlanmadığını söyledi. Ayrıca, iyileştirilmiş video kalitesinin herkesin kullanımına sunulması beklenirken, yalnızca yeni video yüklemeleri için geçerli olacak ve eskilerine geriye dönük olarak uygulanmayacak. Daha kaliteli olması gereken yeni bir yükleme örneği:

Bazı insanlar eskisinden neredeyse hiç fark görmediklerini söylerken, diğerleri tam ekranda daha az sıkıştırma ve ekran boyutlarını değiştirdiğinizde daha hızlı ayarlama fark etti. Kalite hala YouTube’da yayınlanan HD videolarla karşılaştırılamaz, ancak yeterince iyi görünüyor. 2019’da Twitter, gönderildikten sonra kalitelerinin düşmesini önlemek için JPEG’leri yükleme biçiminde de değişiklikler yaptı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Yeni Video Yüklemeleri İçin Daha İyi Kalite Vaat Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör