Twitter, Yeni Yorum Filtreleme Özelliklerini Tanıttı

blank
Twitter, Yeni Yorum Filtreleme Özelliklerini Tanıttı

İçerik: Twitter, Yeni Yorum Filtreleme Özelliklerini Tanıttı

Twitter, Yeni Yorum Filtreleme Özelliklerini Tanıttı:

Twitter, web sitesinde alabileceğiniz zehirli yanıtları, bunların geçmesini önlemede daha proaktif olmanıza olanak tanıyan araçlar vererek sınırlamaya çalışıyor. Gelecekte, bu araçlar, potansiyel olarak rahatsız edici yanıtları filtrelemenize olanak tanıyan bir özellik ve olası istenmeyen hesapların yanıt vermesini sınırlamanıza olanak tanıyan bir özellik içerebilir. Twitter Kıdemli Ürün Tasarımcısı Paula Barcante, kullanıcılardan bilgi almak için şu anda yalnızca konsept olan özelliklere kısa bir bakış yayınladı.

Barcante, Twitter’ın tweet’lerinize potansiyel olarak zararlı yanıtlar algıladığında bu kontrolleri açmak isteyip istemediğinizi soracağını söyledi. Yanıt filtreniz açıksa, Twitter, algıladığı zararlı tweet’leri size veya yanıtı yazan kullanıcı dışında hiç kimseye göstermez. İstenmeyen hesapları sınırlamaya karar verirseniz, son zamanlarda kuralları çiğneyen kullanıcılar, tweet’lerinize hiçbir şekilde yanıt veremeyecektir.

Süreç otomatikleştirileceğinden Barcante, bunun her zaman doğru olmayabileceğini ve ilgili, sorunsuz yanıtları bile filtrelemekle sonuçlanabileceğini kabul ediyor. Bu nedenle şirket, size filtrelenmiş tweet’leri ve sınırlı hesapları inceleme seçeneği sunma olasılığını da araştırıyor. Elbette, araçların son yinelemeleri, piyasaya sürülmeleri halinde bu önizlemelerden çok farklı görünebilir.

Yanıt filtresini açmanın bir hesaptaki tüm tweetleri mi yoksa yalnızca web sitesinin potansiyel olarak saldırgan kabul ettiği tweetleri mi filtreleyeceği sorulduğunda, Barcante henüz bir yanıt vermedi. Gösterdiği şeyin sadece “test ve yineleme gerektiren erken bir kavram” olduğunu ve araçları başlatmaya karar verirse Twitter’ın daha fazla ayrıntı sağlayacağını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Yeni Yorum Filtreleme Özelliklerini Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör