Windows 11 Görev Çubuğunuzu Nasıl Özelleştirirsiniz

blank
Windows 11 Görev Çubuğunuzu Nasıl Özelleştirirsiniz

İçerik: Windows 11 Görev Çubuğunuzu Nasıl Özelleştirirsiniz

Windows 11 Görev Çubuğunuzu Nasıl Özelleştirirsiniz:

Bilgisayarınızı Windows 10’dan Windows 11’e güncellediyseniz, görev çubuğunuzun eskisi kadar yapılandırılabilir olmadığını ve belki de eskisi kadar kullanışlı olmadığını görebilirsiniz. Örneğin, yapılandırılabilir Canlı Kutucukları ile eski, tanıdık Başlat menüsü artık yok. Arama kutusu artık görev çubuğunun içinde değil, ilk önce Başlat menüsüne tıklanarak erişilir – fazladan bir adım. (Cortana’nın artık otomatik olarak bu arama kutusunun bir parçası olmaması gerçeği, en azından birçok kişi tarafından bir artı olarak kabul edilebilir.)

Başka bir şey: görev çubuğu artık ekranın altına kalıcı olarak yapıştırılmıştır – bu yüzden ekranın üstünde veya her iki tarafında daha rahat olsaydınız, şansınız kalmaz.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Windows kullanıcıları, Windows Kayıt Defterinizi rahatça ayarlayabildiğiniz sürece, bu sorunlardan en azından bazıları için düzeltmeler yayınlamaktadır. Örneğin, görev çubuğunu ekranın en üstüne taşımanıza izin veren bir tane ve görev çubuğunun boyutunu değiştirmenize izin veren bir tane daha var.

Microsoft’un bu yeteneklerin bazılarını yeni işletim sisteminin gelecekteki güncellemelerinde geri getirmesi mümkündür. Şimdilik, mevcut Windows 11 görev çubuğunu nasıl ayarlayabileceğinize odaklanalım.

BİR UYGULAMAYI GÖREV BÖLGESİNE PİNLEYİN
Bir uygulamayı en alttaki görev çubuğuna sabitlemek biraz tuhaf olabilir. Bununla başa çıkmanın birkaç yolu vardır:

Bir uygulama çalışıyorsa, etkin olduğunu belirtmek için altında bir çizgi ile görev çubuğunda simgesi görünür. Kapattıktan sonra bile simgesinin görev çubuğunda kalmasını istiyorsanız, simgeye sağ tıklayın ve “Görev çubuğuna sabitle”yi seçin.

Bir uygulama çalışmıyorsa ancak simgesi masaüstünüzdeyse, onu Görev Çubuğuna da sabitleyebilirsiniz. Masaüstü simgesine sağ tıklayın ve “Daha fazla seçenek göster” seçeneğine tıklayın. Daha uzun bir menü açılacaktır; yaklaşık üçte ikisi aşağıda, “Görev çubuğuna sabitle” ifadesini görürsünüz.
Ayrıca Başlat simgesine tıklayabilir, “Tüm uygulamalar” düğmesini seçebilir ve ardından istediğiniz uygulamaya sağ tıklayabilirsiniz. Açılan menüde “Görev çubuğuna sabitle” seçeneğini görmüyorsanız, “Diğer”i seçin ve “Görev çubuğuna sabitle”yi göreceksiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Windows 11 Görev Çubuğunuzu Nasıl Özelleştirirsiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör