Audi’nin Yolcular İçin Sanal Gerçeklik Uygulaması Geliştiriyor

blank
Audi'nin Yolcular İçin Sanal Gerçeklik Uygulaması Geliştiriyor

İçerik: Audi’nin Yolcular İçin Sanal Gerçeklik Uygulaması Geliştiriyor

Audi, arka koltuktaki yolcuların seyahat ederken kullanabileceği yeni bir sanal gerçeklik (VR) uygulaması geliştiriyor: Holoride

Audi tarafından geliştirilen uygulama sayesinde, filmlerden oyunlara, toplantı sunumlarına kadar birçok aktivitede yolcular VR gözlükler sayesinde daha keyifli bir yolculuk yapabilecekler. İzlenen sanal içerik, otomobilin sürüş hareketlerine gerçek zamanlı olarak uyum sağlayacaktır.

Audi, araba yolculuklarını çok modlu bir deneyim haline getiren yenilikçi VR veya XR (artırılmış gerçeklik) teknolojisi sunacak.

Holoride adı verilen platformda arka koltuktaki yolcular, filmleri, video oyunlarını ve interaktif içerikleri daha gerçekçi bir şekilde deneyimleyebilecekleri bir VR uygulaması kullanacak. Gerçek zamanlı olarak aracın sürüş hareketlerine uyum sağlayan yeni bir teknolojiye sahip olan uygulama sayesinde, örneğin bir uzay gemisini aracın viraj dönüşlerinde VR gözlükle izleyen yolcu, hayali dünyadaki uzay gemisinin döndüğünü görebilecek.

Yeni Bir Medya: Holorid
İçerik geliştiricilerin artırılmış gerçeklik formatları oluşturmasını sağlayan bir platform olan Holoride, özel olarak geliştirdiği yazılım kiti ile yeni medya yaratıyor. Unity oyun motoru için Elastic Software Development Kit (SDK) adı verilen yeni çalışma, geliştiricilere oyun deneyimleri ve eğlence biçimleri oluşturmak için araçlara erişim sağlıyor. İçerik oluşturmaya yeni bir yaklaşım getiren bu yeni medya kategorisi, uzay maceralarından gişe rekorları kıran filmlere ve tarihi şehir turlarına kadar pek çok farklı alanda kullanılabiliyor.

Salzburg’da Sanal Gezi
Audi, yeni eğlence formatını ilk olarak Salzburg Festivali’nde kullandı. Festival katılımcıları, Audi e-tron’un arka koltuğunda, festivalin düzenlediği şehri sanal olarak gezme ve festivalin geçmişinden tarihi sahneleri izleme fırsatı buldu.

İlk olarak Las Vegas’taki CES 2019’da tanıtılan holoride, Disney ile birlikte Marvel’s Guardians of the Galaxy’den Rocket Raccoon karakterine dayanan araç içi, aksiyon dolu bir VR oyunu geliştirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Audi’nin Yolcular İçin Sanal Gerçeklik Uygulaması Geliştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör