Çin’de Kripto Para Krizi: Zarar 400 Milyon Doların Üzerinde

blank
Çin'de Kripto Para Krizi: Zarar 400 Milyon Doların Üzerinde

İçerik: Çin’de Kripto Para Krizi: Zarar 400 Milyon Doların Üzerinde

Çin’de Kripto Para Krizi: Zarar 400 Milyon Doların Üzerinde:

Kripto para piyasası, özellikle kripto para ticareti ve madenciliği konusundaki Çin düzenlemelerinin sıkılaştırılması nedeniyle Nisan-Mayıs aylarında yaşadığı çöküşten yeni kurtulmuşken, Çin tarafından alınan yeni karar piyasayı zor durumda bıraktı. Çinli düzenleyiciler, bu hafta ülkedeki tüm kripto para birimi işlemlerine ve madenciliğe kapsamlı bir yasak getirerek bu dijital varlıklara yönelik baskılarını yoğunlaştırdı. Sonuç olarak, bir gün içinde 400 milyon dolardan fazla kripto para tasfiye edildi. Kripto para ticaretini sınırlamaya yönelik bu çaba, Bitcoin ve Ether gibi en iyi para birimlerinin önemli ölçüde değer kaybetmesine neden oldu.

Bir kripto para ticareti ve bilgi platformu olan Bybt’in verilerine göre, piyasadan 418 milyon dolardan fazla kripto para silindi. Yazma sırasında, Bybt verilerine göre, son 24 saat içinde 80.563 tüccar tarafından 326 milyon dolardan fazla kripto para tasfiye edildi, bu da ilk paniğin yerini istikrara bıraktığı anlamına geliyor. En büyük tek tasfiye emri, 6.82 milyon dolar değerinde Okex-BTC’de gerçekleşti.

Cuma günü, Çin Halk Bankası kripto ticaretini yasa dışı hale getirdikten ve bunu yapan herkesi ciddi şekilde cezalandırmayı planladığını söyledikten kısa bir süre sonra, Bitcoin bir saat içinde 3.000 dolardan fazla değer kaybetti. CoinMarketCap’e göre bir noktada 41.000 doların altına düştü, ancak o zamandan beri 42.733 dolara toparlandı. Çin hükümetinin aldığı bu radikal karar ülkede faaliyet gösteren Bitcoin madencilik faaliyetlerinin çoğunun kapanmasına neden oldu.

Bu, Nisan-Mayıs aylarında gerçekleşen Çin’deki kripto para krizinin ilk başlarında Bitcoin 30.000 doların altına inmişti. Ancak piyasa yavaş yavaş toparlandı ve Ağustos sonuna kadar 50.000 $ sınırını aştı. Fakat kripto para birimiyle ilgili faaliyetleri kısıtlamaya yönelik bu yenilenen odaklanma, yatırımcılar arasında piyasanın düşüş eğilimine girip girmediğine dair korkulara yol açtı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin’de Kripto Para Krizi: Zarar 400 Milyon Doların Üzerinde

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör