iPhone 14, Tamamen Farklı Bir Tasarımla Gelecek

blank
iPhone 14, Tamamen Farklı Bir Tasarımla Gelecek

İçerik: iPhone 14, Tamamen Farklı Bir Tasarımla Gelecek

iPhone 14, Tamamen Farklı Bir Tasarımla Gelecek:

iPhone 13 geçtiğimiz hafta piyasaya sürüldü ve kullanıcılar tarafından beklentilerin altında yorumlar aldı ve olumsuz eleştirelerin sebebi yıllardır devam eden klasik tasarım olabilir .Bloomberg yayın grubunun tecrübeli yazarı Mark Gurman, iPhone 14’ün tam anlamıyla yeniden tasarlanacağını iddia etti. Bu tasarım güncellemesi iPhone X’in 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez olacak. Gurman, nispeten mütevazı iPhone 13 güncellemesi, daha büyük şeylerin geleceğine dair bir ipucuydu, dedi. Bu yeni donanımın neleri içereceği konusunda henüz bir bilgi veya ortalıkta dolaşan söylentiler yok, ancak daha önceki söylentiler, bizlere ne bekleneceği konusunda bir ipucu verebilir.

En önemlisi, sık sık doğru tahminler ve analizler yapan Ming-Chi Kuo, kısa süre önce Apple’ın 2022’de birçok Android telefon gibi ekranın altında saklı olan ön kameraları kullanan bir iPhone 14 Pro ile başlayarak ekran çentiğini tamamen küçültmeye başlayacağını iddia etti. YouTuber Jon Prosser, yeni iPhone’un gerçek dünyadaki fotoğraflarına dayanan görseller aldığını da iddia etti. Yeni modelin, bant benzeri titanyum dış halka, düz arka kameralar ve daha kalın bir kasa ile süper boyutlu bir iPhone 4’e benzeyeceği tahmin ediliyor.

blank

Diğer söylentiler, Apple’ın mini bir iPhone 14 çıkarabileceğini ve bununla beraber her zamanki Pro tekliflerinin yanı sıra daha büyük bir normal modelle aileyi genişleteceğini öne sürüyor. Ekran altı Touch ID’nin yeni iPhone’da kullanılığ kullanılmayacağı ise henüz belli değil. ProMotion teknolojisine sahip akıcı ve duyarlı Super Retina XDR ekran ise yeni iPhone modellerinde de varlığını sürdürecek gibi gözüküyor.

Söylentiler ne kadar doğru olursa olsun, bir sonraki iPhone yaklaşık bir yıl uzakta. Apple’ın üretim tasarımına kilitlenmeden önce önemli değişiklikler yapma şansı hala var. Sonuç ne olursa olsun, söylentilerin ortak teması iPhone 14’ün önemli bir yenileme olabileceğini gösteriyor.

iPhone 13 Pro ülkemizde 18.999 TL‘den satılıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 14, Tamamen Farklı Bir Tasarımla Gelecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör