Twitter, Video Yüklemeleri İçin Görüntü Kalitesini Arttıracak

blank
Twitter, Video Yüklemeleri İçin Görüntü Kalitesini Arttıracak

İçerik: Twitter, Video Yüklemeleri İçin Görüntü Kalitesini Arttıracak

Twitter, Video Yüklemeleri İçin Görüntü Kalitesini Arttıracak:Twitter, yeni video yüklemelerinizin daha kaliteli görüntüye sahip olacağını söylüyor. Resmi Twitter destek hesabı, web sitesinin, platformunun başından beri kullanıcıları için sorun olan düşük video kalitesini düzeltmek için güncellemeler yaptığını ortaya çıkardı. Twitter, The Verge’e, sorundan sorumlu videoları yüklediğinizde bir ön işleme adımını kaldırdığını söyledi. Bu adım, görünüşe göre, daha kolay işleme için yüklemeye çalıştığınız klibi daha küçük parçalara bölecek ve video kalitesini arttıracak.

Twitter destek hesabından yapılan paylaşımda “Bazı iyi haberlerimiz var: Video kalitesini iyileştirmek için güncellemeler yaptık. Bugünden itibaren, daha iyi bir izleme deneyimi için Twitter’a yüklediğiniz videolar daha az pikselli görünecek.” dendi.

Şirket, güncellemenin yüklediğiniz tüm medyalara erişmenizi sağlayan bir araç olan Twitter Media Studio’da yayınlanmadığını söyledi. Ayrıca, iyileştirilmiş video kalitesinin herkesin kullanımına sunulması beklenirken, güncelleme yeni video yüklemeleri için geçerli olacak ve eskilerine geriye dönük olarak uygulanmayacak.

Bazı kullanıcılar güncellemeyi eskisinden farklı görmediklerini söylerken, diğerleri tam ekranda daha az sıkıştırma ve ekran boyutlarını değiştirdiğinizde daha hızlı ayarlama fark ettiler. Kalite hala YouTube’da yayınlanan HD videolarla kıyaslanamaz, ancak şimdilik yeterince iyi görünüyor. Twitter 2019’da, gönderildikten sonra kalitelerinin düşmesini önlemek için JPEG’leri yükleme biçiminde de değişiklikler yapmıştı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Video Yüklemeleri İçin Görüntü Kalitesini Arttıracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör