Adobe, Lightroom’a Yapay Zeka Destekli Özellikler Ekliyor

blank
Adobe, Lightroom'a Yapay Zeka Destekli Özellikler Ekliyor

İçerik: Adobe, Lightroom’a Yapay Zeka Destekli Özellikler Ekliyor

Adobe, Lightroom’a Yapay Zeka Destekli Özellikler Ekliyor:

Adobe, Lightroom, Lightroom Classic ve Adobe Camera Raw’a (veya Photoshop’un ham fotoğraf işleme aracı olan ACR) gelen bazı yeni yükseltmelerini açıkladı. Şirket, 2008’de Lightroom 2’yi piyasaya sürmesinden bu yana “fotoğrafları seçici olarak geliştirme üzerinde kontrol sağlamada en büyük değişiklik” olarak adlandırıyor.

Adobe Research ekibi, Photoshop’tan Select Subject ve Sky Replace gibi AI destekli seçim araçlarını Lightroom ve ACR’ye getirmek istedi, ancak son ikisinde kullanılan görüntü işleme motoru uyumsuz olduğu için bu projeyi tamamlayamadı. Şirketin bazı büyük değişiklikler yapması gerekiyordu, bu da onlara Lightroom’da seçimlerin nasıl ele alındığını değiştirme şansı verdi.

blank

Şimdiye kadar ACR, Lightroom ve Lightroom Classic yalnızca vektör tabanlı seçimleri (matematiksel ifadeler olarak kaydedilir) destekledi, ancak AI destekli özelliklerin bitmap (veya görüntü tabanlı) desteğine ihtiyacı var. Bu nedenle, AI tabanlı araçları bu uygulamalara getirmek için Adobe’nin her iki yaklaşımı da birlikte çalıştırması gerekiyor. İhtiyaç duyulan depolama alanını en aza indirmek için fırça, degradeler ve aralık maskeleri için vektör tabanlı seçimleri kullanmaya devam edebilirken, nesne seç ve gökyüzü seç araçları bitmapler kullanacak.

Adobe, bu iki tür seçimin birlikte nasıl çalışacağını anladığı için masaüstü bilgisayarlar, mobil cihazlar, tabletler ve web’de ACR, Lightroom ve Lightroom Classic için yeni özellikler geliştirdi. Böyle bir yükseltme, herhangi bir maske aracını birleştirmenize izin veren özellikleri içeriyor. Örneğin, seçici gökyüzü gibi yapay zeka destekli bir özellikle uyumlu olarak gradyan vektör tabanlı bir araç kullanabileceksiniz. Bir maskeyi başka bir maskeleme aracından ayırmak da mümkün olacak.

Yeni bir maskeleme paneli, bu maskeleri düzenli tutmanıza yardımcı olacak. Masaüstü uygulamalarından birini kullanıyorsanız paneli hareket ettirebileceksiniz. Adobe’nin Photoshop’tan getirdiği bindirme görselleştirmelerinin yardımıyla maskeleri çeşitli şekillerde önizleyebileceksiniz.

blank

Özellik eşliği, görüntü düzenleme için hangi cihazı veya uygulamayı tercih ederseniz edin, aynı araçlara erişmeniz gerektiği anlamına geliyor. Bu yeni yükseltmeler, 26 Ekim’den itibaren ACR, Lightroom ve Lightroom Classic’te sunulacak.

Adobe, Araştırma ve Tasarım Araştırma ekiplerinin daha fazla AI destekli araç ve yakın gelecekte duyurmayı planladığı diğer iyileştirmeler üzerinde çalıştığını söylüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Adobe, Lightroom’a Yapay Zeka Destekli Özellikler Ekliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör