Çin’in Kripto Para Yasağının Etkileri Devam Ediyor

blank
Çin'in Kripto Para Yasağının Etkileri Devam Ediyor

İçerik: Çin’in Kripto Para Yasağının Etkileri Devam Ediyor

Çin’in Kripto Para Yasağının Etkileri Devam Ediyor:

Ethereum blok zincirine dayalı dünyanın en büyük ikinci madencilik havuzu olan Sparkpool, ülke tarafından uygulanan kripto ticareti yasağının ardından Çin’deki üyelerin erişimini durdurma kararı aldı. Sparkpool 30 Eylül’e kadar Çin’deki tüm hizmetlerini sona erdirecek. Çin’in Hangzhou şehrinde bulunan şirket, 2018’in başında kuruldu ve küresel pazarda lider konumda. Çin’in 24 Eylül’de kripto ticaretini cezalandırılabilir bir suç haline getirme kararının ardından, piyasa dalgalanmaları yoğun şekilde devam ediyor.

CryptoPotato.com haber portalına göre, Sparkpool’un Çin’deki operasyonları durdurma kararı, Ethereum’un hash hızına zarar verebilir. Bu durum bir kripto madencisinin kullandığı ağ güvenliğine ciddi zararlar verebilir ve kripto para üretim zincirini saldırıya açık hale getirebilir.

blank

Şirket, Çinli kullanıcılar tarafından sunucularında depolanan kripto varlıklarını koruma kararını destekliyor. Çin kripto para ticaretini kısıtlamış olsa da, ülke kripto sahiplerinin şimdilik dijital varlıkları elinde tutmasına izin verdi. Yani şimdilik Çinli kripto para madencilik faaliyeti dışında kripto varlıklarını ellerinde tutabilecek ve işlem yapabilecekler.

Sparkpool önümüzdeki günlerde Çinli kullanıcılarına takas ve geri ödeme kuralları hakkında bilgi verecek.

Yakın zamana kadar Çin, dünyanın en fazla sayıda Bitcoin madencisine ev sahipliği yapıyordu. Bununla birlikte, hükümet son birkaç yıldır bunun üzerinde çalışıyor ve şimdi özellikle kripto para biriminin çevresel etkisine odaklanıyor gibi görünüyor.

Kitle düzeyinde kripto ticaretinin gerektirdiği büyük enerji tüketimi ve bunun sera gazı emisyonları üzerindeki etkileri, diğerleri arasında Çin, Rusya ve Fas dahil olmak üzere birçok ülke için endişe kaynağı haline gelmiş durumda.

Afrika, Hindistan, Vietnam ve Pakistan gibi dünyanın diğer bölgelerinde ise kripto para yükselişini sürdürüyor.

blank

Eylül ayının başlarında, Orta Amerika ülkesi El Salvador, Bitcoin’i yasal bir ödeme seçeneği olarak yasallaştıran ilk ülke olarak tarihe geçmişti. Ülkemizde ise kripto madencilik üzerinde henüz bir düzenleme bulunmuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin’in Kripto Para Yasağının Etkileri Devam Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör