Skype, Performans ve Tasarım Güncellemesi Yayınlıyor

blank
Skype, Performans ve Tasarım Güncellemesi Yayınlıyor

İçerik: Skype, Performans ve Tasarım Güncellemesi Yayınlıyor

Skype, Performans ve Tasarım Güncellemesi Yayınlıyor:

Skype, en son güncellemesi ile bir dizi yeni özellik kazanıyor. Microsoft, popüler görüntülü arama platformunda bir dizi iyileştirme ile birlikte tasarım değişiklikleri sunacak. Skype’ta aramalar sırasında görüntülenen kılavuz, yakında bir aramadaki herkesi içerecek. Ayrıca Microsoft, uygulamaya yeni düzenler ve temalar eklemek üzerinde çalışıyor. Skype, Şimdi Tanış özelliğini de yeniden tasarlayacak. Skype’taki Office Lens artık taranan belgeleri, fotoğrafları ve videoları paylaşmak için bir mobil uygulama olarak kullanılacak. Ayrıca yeni TwinCam özelliği de yolda.

Microsoft, 27 Eylül’deki bir blog gönderisiyle Skype’a en yeni özelliklerin eklendiğini duyurdu. Şirket, yeni planların gelişmiş, daha hızlı, güvenilir ve süper modern görünümlü bir Skype yaratmak olduğunu söyledi.

Skype’ın en önemli kısmı olan Microsoft’un Çağrı Aşaması da birkaç güncelleme alacak. Aramalar sırasında görüntülenen kişi rehberi, yakında görüntülü aramanın tüm katılımcılarını içerecek. Görüntülü aramayı başlatan kişi, rehberde video paylaşan kişileri dahil etme seçeneğine sahip olacak ve video akışını devre dışı bırakabilecek. Yalnızca sesli katılımcılar da arama sırasında standart gri arka plan yerine uygulamanın arka plan değiştirme resimlerinden birini seçebilecek.

Ayrıca Skype, özelleştirmeye izin vermek için bu görünüme yeni tema ve düzenlemeleri de ekleyecek. Kullanıcılar, konuşmacı görünümü, rehber görünümü, geniş galeri, Birlikte Modu ve hatta bir içerik görünümü seçebilecek. Tüm bu özelliklerle beraber Skype, animasyonlu arka planlar, Birlikte Modu, arama kayıtları ve canlı altyazılar özelliğini de yayınlayacak.

blank

Mobil uygulamada geliştirilmiş bir yan panel, akıcı simgeler ve renkli temalar da Skype güncellemesinin içinde yer alacak. Bunların tümü, Skype’ın daha önce tanıtılan ve kullanıcıların görüntülü aramalarını en ince ayrıntısına kadar kişiselleştirmelerine olanak tanıyan bir özellik olan Aramanızı Adlandırın’ı daha kullanışlı hale getirecek. Skype kullanıcıları, toplantı başlıkları için birçok özelleştirilmiş başlık, ifade ve arka plan rengi arasından seçim yapma şansına da sahip olacak.

Skype ayrıca, kişilerin kaydolmadan veya Skype uygulamasını indirip yüklemeden aramalara katılmasına olanak tanıyan Şimdi Tanış özelliğini de güncelliyor. Skype, Meet Now özelliğini de çevrimiçi insanlarla tanışmak için yeniden tasarladıklarını söyledi.

Uygulamanın davet bağlantısına da bir güncelleme geliyor. Yakında davetliler aramanızın adını ve avatarını görebilecekler. Bu, davetlilere katıldıklarında güven verecektir. Ek olarak, Skype yakında tüm tarayıcıları da destekleyeceğini doğruladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Skype, Performans ve Tasarım Güncellemesi Yayınlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör