Volvo, Kendi Kendini Süren Kamyon Prototipini Tanıttı

blank
Volvo, Kendi Kendini Süren Kamyon Prototipini Tanıttı

İçerik: Volvo, Kendi Kendini Süren Kamyon Prototipini Tanıttı

Volvo, Kendi Kendini Süren Kamyon Prototipini Tanıttı:

Volvo ve Aurora, Kuzey Amerika yollarına otonom yarı kamyonlar göndermeye bir adım daha yaklaştı. İkili, geçmişteki araçlarda olduğu gibi sadece hızlı atlamalar değil, Kuzey Amerika’da “uzun mesafeli” yolculuklar için tasarlanmış kendi kendini süren bir yarı kamyon prototipini ortaya çıkardı. Volvo’nun VNL varyantı tanıdık görünüyor, ancak çevredeki ortamı algılamak ve sanal Aurora Sürücüsünü kullanarak kendi başına gezinmek için çok çeşitli sensörler içeriyor.

Otomobil üreticisi teknik ayrıntılar konusunda açık bilgiler paylaşmadı, ancak Volvo Dinamik Direksiyon ve otomatik şanzıman gibi mevcut VNL güvenlik özelliklerini genişleterek “yedek” bir sistem oluşturduğunu söyledi. Başka bir deyişle, bu kamyon otoyolda fazla sorun yaşamayabilir ancak ara yollar için daha iyi bir güncellemeye ihtiyacı olabilir. Şirketler daha önce Seviye 4 özerkliği veya sınırlı durumlarda tamamen insansız sürüş umduklarını söylediler.

Volvo, Norveç ve anavatanı İsveç gibi ülkelerde zaten otonom kamyonları hizmete soktu. Bununla birlikte bu araçlar, genellikle kısa, dar tanımlanmış rotalarla sınırlandırıldı. Teoride, yeni prototip, Kuzey Amerika şehirleri arasındaki yükleri taşımak için gerekli olan daha uzun mesafeleri ve çeşitli koşulları idare edebilecek kapasitede olacak.

Volvo, prototipi ne zaman bir üretim kamyonuna dönüşüp seri üretimde göreceğinizi,veya ne zaman halka açık yollara ulaşmasını beklediğini söylemedi. Şirketin ayrıca, yalnızca bazı eyaletlerde gördüğünüz testlere değil, ticari otonom kamyonlara izin veren düzenlemelere ihtiyacı olacak. Bu, Volvo’nun sürücüsüz kamyon taşımacılığı hedefine doğru önemli bir adım, ancak son adım olmaktan çok uzak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volvo, Kendi Kendini Süren Kamyon Prototipini Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

TOGG, CES 2022 Fuarı’nda Sahne Almaya Hazırlanıyor

TOGG, CES 2022 Fuarı’nda Sahne Almaya Hazırlanıyor: ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenecek CES 2022 fuarında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör