Whatsapp, Çoklu Cihaz Özelliği Üzerinde Çalışıyor

blank
Whatsapp, Çoklu Cihaz Özelliği Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Whatsapp, Çoklu Cihaz Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Whatsapp, Çoklu Cihaz Özelliği Üzerinde Çalışıyor:

WhatsApp, kullanıcıların Android ve iOS tabanlı birden fazla cihazda anlık mesajlaşma uygulamasına erişmesine izin vermek için çoklu cihaz özelliğini genişletmek üzerinde çalışıyor. Şu anda özellik, Web’de, masaüstünde ve Facebook Portalında WhatsApp için tasarlanmış bir katılım teklifi olarak beta sürümünde çalışıyor. Yeni özellik, telefonlarında aktif İnternet erişimi olmasa bile ikincil cihazlarda WhatsApp’a erişmesine olanak tanıyacak. WhatsApp, çoklu cihaz desteğini genişletmek için bir sonraki potansiyel cihazlar olarak başlangıçta Android tabletleri ve iPad’i kullanacak. Bununla birlikte, birden fazla telefonda tek bir WhatsApp hesabını kullanmanıza izin vermek için Android ve iOS tabanlı mobil cihazların erişim sağladığını da görebiliriz.

WhatsApp özellik izleyicisi WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre, WhatsApp şu anda mevcut çoklu cihaz özelliği olan çoklu cihaz 2.0 için bir güncellemeyi Android ve iOS cihazlara getirmek için test ediyor. Geliştirme hakkında referans vermek için kaynak tarafından bir ekran görüntüsü de paylaşıldı.

WABetaInfo, bir kullanıcı asıl cihazda WhatsApp’ı ilk kez açtığında, ikincil mobil cihazın sunucudan mevcut tüm mesajları indirebileceğini bildirdi. Tüm sohbet geçmişi uçtan uca şifrelenme ile korunmaya devam edecek.

blank

Temmuz ayında WhatsApp, mesajlaşma uygulamasını masaüstünde, Web tarayıcısında ve Facebook Portalında kullanan kişiler için çoklu cihaz özelliğini beta sürümünde resmi olarak test etmeye başlamıştı. Kullanıcılara, telefonlarının aktif bir İnternet erişimine sahip olduğundan veya yakınında olduğundan emin olmadan, bu ikincil cihazlardan dördüne kadar aynı anda WhatsApp konuşmalarına erişme seçeneği sağlandı.

Bununla birlikte, ilk kullanıma sunma, mesajlaşma uygulamasına birden fazla mobil cihazdan erişmek isteyen kullanıcıların büyük bir bölümünü kaçırdı. WhatsApp, gelecekte Android ve iOS cihazlar için çoklu cihaz özelliğini kullanıcalara sunacak gibi gözüküyor.

WABetaInfo, raporunda ayrıca genişletilmiş çoklu cihaz özelliğinin şu anda iOS için bir WhatsApp beta sürümünde geliştirilme aşamasında olduğunu, ancak Facebook’a ait mesajlaşma uygulamasının Android sürümü üzerinde de çalıştığını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Whatsapp, Çoklu Cihaz Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör