Çin, Gelecek 3 Yıl İçin Algoritma Kurallarını Açıkladı

blank
Çin, Gelecek 3 Yıl İçin Algoritma Kurallarını Açıkladı

İçerik: Çin, Gelecek 3 Yıl İçin Algoritma Kurallarını Açıkladı

Çin, Gelecek 3 Yıl İçin Algoritma Kurallarını Açıkladı:

Pekin, teknoloji şirketlerinin kullanıcıları çekmek için kullandığı algoritmalar üzerindeki kontrolünü sıkılaştırmaya çalışırken, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Çin’in siber uzay gözlemcisi ve diğer hükümet organlarının yaklaşık üç yıl içinde algoritmalar için yönetişim kuralları oluşturacağını söyledi.

Çin Siber Uzay İdaresi (CAC) yaptığı açıklamada, teknoloji firmaları tarafından geliştirilen algoritmaların sosyalizmin temel değerlerini desteklemesi gerektiğini ve işletmelerin algoritma güvenliği ve sorumluluğu için sistemler kurması gerektiğini söyledi.

CAC ayrıca algoritmanın mekanizmasını derinlemesine analiz etmek için profesyonel değerlendirme ekipleri kuracağını ve algoritmaların “adil ve şeffaf” hale gelmesi gerektiğini söyledi.

Algoritmalar, Alibaba’nın e-ticaret pazarı Taobao, ByteDance’in kısa video uygulaması Douyin, Tencent destekli Kuaishou tarafından kullanılan öneri algoritmaları ve gıda dağıtım platformları Meituan ve Alibaba’ya ait Ele.me tarafından kullanılan dağıtım algoritmaları da dahil olmak üzere Çin’deki teknoloji şirketleri tarafından yaygın olarak kullanılmakta.

Ağustos ayında, CAC, şirketlerin kullanıcıları büyük miktarlarda para harcamaya teşvik eden algoritma modelleri kurmamaları ve kullanıcılara algoritma tavsiye hizmetlerini kolayca kapatma seçeneği verilmesi gerektiği önerilerini içeren algoritmaları düzenlemek için kapsamlı taslak yönergeler yayınladı.Algoritmalar, dünyadaki düzenleyicilerin hedefinde. Beyaz Saray, teknoloji şirketlerini yanlış bilgileri ortadan kaldırmak için algoritmalarını değiştirmeye çağırdı ve Facebook’u seçti, Avrupa Birliği ise yasa dışı içerikle mücadele etmek için daha fazlasını yapmazlarsa büyük teknoloji firmalarını para cezasıyla tehdit eden kurallar hazırladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, Gelecek 3 Yıl İçin Algoritma Kurallarını Açıkladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör