Amazon Yeni Ev Robotu Astro’yu Duyurdu

blank
Amazon Yeni Ev Robotu Astro'yu Duyurdu

İçerik: Amazon Yeni Ev Robotu Astro’yu Duyurdu

Amazon Yeni Ev Robotu Astro’yu Duyurdu:

Amazon, Alexa akıllı ev teknolojisiyle çalışan ilk ev robotu Astro’yu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket yeni ev robotu Astro’nun insanlar evde değilken evcil hayvanları, insanları veya ev güvenliğini kontrol edilebileceğini söyledi. Astro ayrıca otomatik olarak bir evde devriye gezebilecek ve olağandışı bir şey tespit ederse ev sahiplerine bildirim gönderebilecek. Amazon, “tekerlekli Alexa” dan daha fazlası olduğunu ve ona kişilik kazandırmak için bir dizi hareket ve ifadeyle programlandığını söyledi.

Amazon Astro’nun “sınır dışı” bölgelerle ayarlanabileceğini, bu nedenle belirli alanlara giremeyeceğini veya “rahatsız etmeyin” olarak ayarlanabileceğini söyledi. Astro ayrıca kameraları ve mikrofonları kapatmak için düğmelere sahip olacak- ancak bu donanımlar kapatıldığında hareket etme yeteneğini kaybedecek.

blank

Küçük robot ayrıca kafasından çıkan genişletilebilir bir “periskop” kamera ile donatılmış olarak geliyor. Amazon, evden çıktıktan sonra bir gazlı ocağın açık bırakılıp bırakılmadığını kontrol etmek için bir örnek gösterdi. Teknoloji ve perakende devi, 999,99 dolarlık robotun yaşlılara da yardımcı olabileceğini öne sürdü.

CCS Insight’ın baş analisti Ben Wood, “Astro, Amazon’un cesur bir hamlesi, ancak robotlardaki uzmanlığı ve tüketicilerin günlük yaşamlarına daha fazla entegre olma arzusu göz önüne alındığında mantıklı bir adım” dedi.

Wood ayrıca “bazı rakiplerinden farklı olarak Amazon, “son derece deneysel ürünleri pazara sunmaya ve müşterilerin nasıl tepki verdiğini görmeye istekli” dedi.

blank

Amazon, robotun bu yıl içinde piyasaya çıkacağını söyledi ancak robot şimdilik yalnızca ABD’de piyasaya sürülecek. Ve ilk, sınırlı çalıştırmadan sonra fiyatının 1.449.99 dolar olması bekleniyor.

Wood, “Astro robotunun ABD pazarında kullanıma sunulduğunda dakikalar içinde tükeneceğine inanıyorum. Ancak öngörülebilir gelecekte Birleşik Krallık’ta sevk edilmeyeceğine üzüldüm.” diyerek sözlerini noktaladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon Yeni Ev Robotu Astro’yu Duyurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör