Nreal’in Yeni Akıllı Gözlükleri YouTube İzlemek İçin Tasarlandı

blank
Nreal'in Yeni Akıllı Gözlükleri YouTube İzlemek İçin Tasarlandı

İçerik: Nreal’in Yeni Akıllı Gözlükleri YouTube İzlemek İçin Tasarlandı

Nreal’in Yeni Akıllı Gözlükleri YouTube İzlemek İçin Tasarlandı:

Çinli Nreal şirketi, akış gösterileri ve mobil oyunlar düşünülerek tasarlanan Air adlı yeni bir artırılmış gerçeklik gözlüğü modelini piyasaya sürdü. Nreal, Magic Leap’in kurucusunun kendi şirketini kurmak için ticari sırları çaldığı yönündeki suçlamasını savuşturduktan bir yıl önce ilk modeli olan Light karma gerçeklik gözlüklerini tüketicilerin beğenisine sundu. Light gibi bir telefon ile bağlantı kurması gerekiyor, ancak çok daha hafif ve öncekinden daha çok sıradan bir güneş gözlüğü gibi görünüyor. Nreal, aynı zamanda 201 inç boyutuna kadar devasa bir sanal ekran yansıtma özelliğine sahip daha iyi bir ekrana sahip olduğunu söylüyor.

Cihazın ekranı 46 derecelik bir Görüş Alanına sahip ve AR cihazları için bir mikro-OLED çip tarafından desteklenmekte. Derece Başına 49 Piksel’e kadar yüksek renk yoğunluğuna ve 90 Hz’ye kadar yenileme hızına sahip olan cihaz karşılaştırıldığında, Işık 52 derecelik bir FOV ve 60Hz yenileme hızı ile geliyor. Işığın sahip olduğu ve Havanın sahip olmadığı önemli bir özellik, içten dışa izleme özelliği de gözlükte bulunuyor. Yeni modelde hiç hareket takibi yok ve bir şirket sözcüsü bize Light’ın kullanımına bağlı olarak Nreal’in çoğu sahibinin Air’i sadece Youtube’daki programları izlemek için kullanmasını beklediğini söyledi. Şirketin kurucusu;

“Tanıdığımız insanlar Nreal Air’i (çok sayıda) yalnızca YouTube’da şov izlemek, yerel akış platformlarında Nreal Light’ın kullanımına dayalı olarak içerik akışı yapmak için kullanacak, bu yüzden cihazı satın almak mantıklı. diğer büyük kullanıcı kitlesi ise onu gerçek geliştirme için kullanıyor. Bununla birlikte, gördüğümüz en büyük taleplerden biri Nreal Light’ı daha uzun süreve daha parlak bir ekran ile kullanmaktı, son derece önemli olan ve Nreal’in bir denge kurmaya nasıl karar verdiğinin temelini oluşturan temel özellikler yeni gözlükte mevcut.” dedi

blank

Bununla birlikte, Light’ın sahip olmadığı bir özellik, Air’in kullanıcıların lensi ve elastik şakakları eğerek görüş açısını ayarlamasına olanak tanıyan Ayarlanabilir 3 Adımlı Tırmık Sistemi. Ayrıca Nreal Air, yalnızca Android cihazlarla değil, Apple’ın iPhone’ları ve iPad’leriyle de eşleşebilecek. Bu, kullanıcıların modelle başkalarını bulma olasılığını artırabilir, böylece birden fazla kişinin aynı anda tek bir AR ekranında gösterileri izlemesine olanak tanıyan yeni paylaşılan dijital alanından yararlanabilecekler.

Nreal Air ilk olarak Aralık 2021’de önde gelen taşıyıcılarla ortaklaşa Japonya, Çin ve Güney Kore’de satışa sunulacak. Şirket, cihazın satışa sunulacağı ek bölgeleri belirtmemiş olsa da, 2022’de diğer pazarlara da girecek. Firma son zamanlarda uluslararası genişlemesini finanse etmek için 100 milyon dolar topladı, bu nedenle yeni modelin satın alınması, yalnızca birkaç ülkede sevk edilen Light’tan muhtemelen daha kolay olacak. İlgilenenler, Air’in “Nreal Light fiyatının çok altında perakende satış yapacağını” söylese de, şirketin cihazın ne kadara mal olacağını açıklamasını beklemek zorunda kalacaklar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nreal’in Yeni Akıllı Gözlükleri YouTube İzlemek İçin Tasarlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör