Airbus, Avustralya’da Nightjar Ekibini Kurdu

blank
Airbus, Avustralya'da Nightjar Ekibini Kurdu

İçerik: Airbus, Avustralya’da Nightjar Ekibini Kurdu

Airbus, Avustralya’da Nightjar Ekibini Kurdu:

Airbus, Avustralya’nın endüstri kapasitesini geliştirmek için Nightjar Ekibini kurdu. Yeni oluşum ile ülkeye 250 milyon Avustralya dolarından (AUD) fazla para sağlanması hedefleniyor.

Airbus Helicopters, Team Nightjar’ı oluşturmak için 20’den fazla Avustralyalı ortakla birlikte, “Project LAND 4” konsorsiyumunun Stage 2097 çözümünü başlattı. Bu proje kapsamında, Commonwealth of Nations, Avustralya Savunma Kuvvetleri Özel Operasyonlarını desteklemek için bir helikopter filosu arayacak.

blank

Avustralya’nın en iyi endüstri becerileri ve akademisini bir araya getiren Team Nightjar üyelerinin isimleri ise şöyle; Cablex, Cyborg Dynamics, Deakin University, DEWC, ECLIPS, Ferra Engineering, Helicopter Logistics, Helimods, Kinetic Fighting, Kratos Australia, Microflite, PREDICT Australia, QinetiQ Australia, Saffron Helicopter Engines Australia, Seeing Machines, Sigma Bravo, Rusada, TAFE NSW, Tagai Yönetim Danışmanları, Ücretli Helikopterler, Technology Sydney Üniversitesi, Varley Group ve Varley Rafael Australia.

Avustralya Topluluğu’nun Avustralya Özel Kuvvetleri için dört tonluk, hızla konuşlandırılabilir, çok rollü helikopter önerisine yanıt olarak, Team Nightjar, yüksek kapasiteli Airbus H145M’yi ve yerel destek filosunu sunacak.

“Avustralya şirketleriyle çalışmanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız, ancak her Avustralyalı ortağın bu programda Milletler Topluluğu’na niş yetenekler sunduğunu biliyoruz. Avustralya endüstrisine olan bağlılığımıza dayanarak Team Nightjar, Avustralya endüstriyel desteğine ve yeniliğine güçlü bir şekilde odaklanacaktır. ” dendi.

“Yerel konsorsiyum, dünyanın önde gelen eğitim çözümlerini sunacak, yerel katılımı güçlendirecek ve program boyunca hızlı tasarımlar ve iyileştirmeler sunacak.”

“Avustralya liderliğindeki inovasyona yatırım yapma kararlılığıyla, ekip teklifi Avustralya’da 250 milyon AUD’den fazla ekonomik fayda ve 170’ten fazla iş sağlayacak.” Bu yetenekler yerel işler, teknoloji transferi ve ihracat fırsatları sunarken, inanıyoruz ki, son derece yetenekli H145M helikopteri sunduğu olanakları önemli ölçüde artıracak. ”

“Avustralya Topluluğu, kanıtlanmış, olgun, güvenilir ve sağlam destek sistemleri sunan bir platform arıyor. Programda önerdiğimiz Avustralya Özel Kuvvetleri, sivil, kamu ve askeri alanlarda dünya çapında hizmet veren 145’in üzerinde uçakla 5,9 milyon saatin üzerinde uçuş süresine sahip olan H1.400 ailesinin en yeni üyeleridir. gelişmiş bir küresel ağ. ”

blank

Mathewson, “H145M, hafif özel operasyonlar için örnek bir platformdur ve Özel Kuvvetlerin gereksinimlerine sağlam bir uyum sağlarken hatasız, yüksek hazırlıklı görevler için kanıtlanmış yeteneklere sahiptir.”

Hafif ikiz motor, Avustralya için operasyonel olarak kanıtlanmış, uygun maliyetli ve düşük riskli bir seçenektir, ancak MRH90 Taipan’ı belirli operasyonlar için gelişmiş hareket kabiliyeti ve durumsal farkındalık ile tamamlar. Kompakt boyutu sayesinde H145M, yoğun kentsel arazideki operasyonlar için optimize edilecek ve bir C-17A Globemaster aracılığıyla hızla dağıtılacak.

H145M, mükemmel fiyat-performans oranı ve kısa teslim süresi nedeniyle savunma kuvvetleri arasında denenmiş, test edilmiş ve popülerlik kazanmıştır. Müşterileri arasında Almanya, Macaristan, Lüksemburg, Sırbistan ve Tayland’daki askeri güçler yer alıyor.

H145M, artık %99’un üzerinde göreve hazır olan Alman Silahlı Kuvvetlerinin (Bundeswehr) özel operasyonel rollerini özel olarak desteklemektedir; güvenlik, üstün güç ve yük sağlar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Airbus, Avustralya’da Nightjar Ekibini Kurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör