Google Lens Masaüstünde Chrome’a Geliyor

blank
Google Lens Masaüstünde Chrome'a Geliyor

İçerik: Google Lens Masaüstünde Chrome’a Geliyor

Google Lens Masaüstünde Chrome’a Geliyor:

Google Lens’i bilgisayarınızda kullanmak istiyorsanız artık telefonunuzu bilgisayar ekranınıza doğrultmanıza gerek yok. Google, bir dizi güncellemenin parçası olarak, Lens’in “önümüzdeki aylarda” masaüstünde Chrome için kullanılabileceğini açıkladı. Artık Google Chrome’da sağ tıklamanız, Lens ile aramayı seçmeniz ve sayfanın incelemek istediğiniz bölümünü seçmeniz yeterli olacak. Bundan sonra, vurguladığınız içerikle ilgili sonuçlar alacaksınız. Söylemeye gerek yok, bir hayvanı veya yeni bir ceketi tanımlamaya çalışıyorsanız bu yardımcı olabilir.

Google resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “İlham her an gelebilir. ⚡ Yakında iPhone’da Google uygulamasında gezinirken görseller içinde ürünleri anında aramak için #GoogleLens’i kullanabileceksiniz. Ve psst… Lens, masaüstünde Chrome’a da geliyor ?” dedi.

Telefonunuzda Lens’e gelen bazı yükseltmeler var. 2022’nin başlarında yapılacak bir güncelleme, fotoğraf çektikten sonra soru sormanıza izin verecek. Örneğin bisikletinizdeki bir parçayı nasıl tamir edeceğinizi bilmeniz gerekiyorsa, o parçanın ne olduğunu bilmeseniz bile sonuç alabileceksiniz. Bu arada iPhone’lar için Google uygulaması, resimlerin içindeki ürünleri aramanıza izin verecek.

blank

Bu, Google Alışveriş’i artırmak için pek de ince olmayan bir çaba. Ne de olsa onları tanımlayabiliyorsanız, giyim veya bisiklet parçaları satın alma olasılığınız daha yüksek olabilir. Öyle olsa bile, genişleme Lens’i yalnızca özel durumlar için değil, genel bir arama aracı olarak daha kullanışlı hale getirebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Lens Masaüstünde Chrome’a Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör