Twitch, Yeni Kullanıcı Doğrulama Kurallarını Yayınladı

blank
Twitch, Yeni Kullanıcı Doğrulama Kurallarını Yayınladı

İçerik: Twitch, Yeni Kullanıcı Doğrulama Kurallarını Yayınladı

Twitch, Yeni Kullanıcı Doğrulama Kurallarını Yayınladı:

Twitch “nefret baskınlarını” ve benzer suistimalleri caydırmak için başka bir yol bulmuş olabilir, bir trol hesabı oluşturmayı daha zor hale getirmek. Canlı yayın hizmeti, yayıncıların ve moderatörlerin sohbet edenler için bir kerelik telefon veya e-posta doğrulaması talep etmesine olanak tanıyan bir seçenek sundu. Yayıncılar bunu herkes için talep edebilecek veya hesap yaşına, takip süresine veya durumuna göre muafiyetler belirleyebilecek. Bir yayıncı, örneğin yalnızca ilk kez gelenler için doğrulama talep edebilir veya aboneler ve VIP’ler için gereklilikten feragat edebilir.

Şirket, işletmeler adına bir telefon numarası üzerinden en fazla beş hesabın doğrulanmasına izin verecek. Ancak, troller yasaklardan kaçmak için buna güvenmeyebilirler. Twitch, bir telefon numarasına bağlı her hesabı, bir kanalda veya hizmetin tamamında bir yasakla karşı karşıya kalırsa yasaklayacak. Ayrıca VOIP veya sabit hat numaralarını kullanamayacaksınız.

blank

Twitch, lansmandan sonra doğrulamanın etkisini ölçeceğini söyledi. Ayrıca, “önümüzdeki aylarda” yasaktan kaçınmayla mücadele etmek için başka bir araç için planlar yaptı.

Bu, en kararlı siber tacizcileri korkutmayabilir. Yeni e-posta adresleri oluşturabilir veya telefon numaralarını ödünç alabilirler. Ancak, kötü davranışları engellemek için moderatörlere olan bağımlılığı azaltabilir ve daha önce hesaplarını kaybetmekten korkmayanların ‘sıradan’ tacize uğramasını engelleyebilir. Bir dahaki sefere yayın izlediğinizde daha az vur-kaç olayı görürseniz şaşırmayın.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitch, Yeni Kullanıcı Doğrulama Kurallarını Yayınladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör