Çin Merkez Bankası, Kripto Para İşlemlerini Yasa Dışı İlan Etti

İçerik: Çin Merkez Bankası, Kripto Para İşlemlerini Yasa Dışı İlan Etti

Çin Merkez Bankası, Kripto Para İşlemlerini Yasa Dışı İlan Etti:

Çin, kripto paralara olan negatif baskısında ilerlemeye devam ediyor. Çin Halk Bankası, kripto işlemlerinin yasa dışı olduğunu ve resmi bir yasak çağrısında bulunduğunu söyledi. Ulusal güvenlik ve bölge sakinlerinin varlıklarının güvenliği ile ilgili endişeleri dile getirdi.

Banka, Bloomberg’in bildirdiği gibi kripto para birimlerinin fiat para birimi olmadığını ve dolaşıma giremeyeceğini iddia ediyor. Kriptoyu içeren herhangi bir işlem artık suç niteliğindeki finansal faaliyet olarak kabul edilecek. Banka, finans ve internet şirketlerine platformlarında kripto ticaretine izin vermemelerini söyledi. Yabancı borsaların da Çin vatandaşlarına hizmet vermesi yasaklandı.

Banka, kripto paranın yükselişinin “kara para aklama, yasadışı fon toplama, dolandırıcılık, piramit şemaları ve diğer yasadışı ve suç faaliyetlerinde” bir artışa neden olduğunu söyledi. Kuralları ihlal ettiği görülenler “cezai sorumluluktan soruşturulacak”.

Ülkedeki birkaç ajans, kripto kullanımını kısıtlamak için birlikte çalışıyor. TechCrunch’ın belirttiği gibi, Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu kripto madenciliğini durdurmak istiyor. Sichuan yerel hükümeti, Haziran ayında kripto madenciliğini yasaklayarak bazı madencilerin ülkeyi terk etmesine neden oldu.

Açıklamanın ardından Cuma sabahı Bitcoin fiyatı 45.000 dolardan yaklaşık 41.500 dolara düştü.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin Merkez Bankası, Kripto Para İşlemlerini Yasa Dışı İlan Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör