Google Oyun ve Uygulama Akademisi Açıldı

blank
Google Oyun ve Uygulama Akademisi Açıldı

İçerik: Google Oyun ve Uygulama Akademisi Açıldı

Google Oyun ve Uygulama Akademisi Açıldı:

Google Türkiye, 2 gence teknoloji alanında kariyer yapma fırsatı sunacak. Teknolojiden anlayan gençlerin faydalanması için tasarlanan Google Oyun ve Uygulama Akademisi için imzalar atıldı. Türkiye’nin uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST’teki imza törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katıldı. Akademi ile 2 gencin ücretsiz eğitim alacağını kaydeden Bakan Varank, “Geleceğin oyun geliştiricileri ve uygulama geliştiricileri bu akademiden mezun olacak” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı’nın desteği ile Google Türkiye, Türkiye Girişimcilik Vakfı ve Türkiye Girişimcilik Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen “Google Oyun ve Uygulama Akademisi” için TEKNOFEST’te imza töreni düzenlendi.

Bakan Varank’ın katıldığı törende, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç ve Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, Google Türkiye Ülke Müdürü Mehmet Keteloğlu ve Türkiye Girişimcilik Vakfı Başkanı Sina Afra protokole imza attı.

Törende bir konuşma yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, geleceğin trendleri açısından önemli bir imza töreni yapıldığını belirterek, “Bu imzalar sayesinde Google, oyun ve uygulamaya meraklı gençlerimize eğitim verecek. Türkiye’de kalkınma. 2 gencimiz 400 saate kadar ücretsiz eğitim alabilecek” dedi.

Bakan Varank, eğitimlere katılan gençlerin Girişimcilik Vakfı ve T3 Girişimcilik Merkezi’nden de kendi şirketlerini nasıl kuracakları konusunda mentorluk hizmeti alabileceklerini ve böylece yatırımcılarla buluşabileceklerini kaydetti.

Özellikle uygulama geliştirme ile ilgilenen gençlerin programa kayıt olmasını isteyen Varank, “Geleceğin oyun geliştiricileri ve uygulama geliştiricileri bu akademiden mezun olacak, umarım vakıflarımızla birlikte kendi girişimlerini kurarlar.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Yapay Zeka Stratejisini açıkladıklarını hatırlatarak, 2021-2025 yıllarını kapsayan bu süreçte 50 bin yapay zeka uzmanı istihdam etmeyi planladığımızı hatırlattı. Google Oyunlar ve Uygulama Akademisi’nin Yapay Zeka teknolojilerinin kullanımı konusunda bize büyük destek sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Oyun ve Uygulama Akademisi Açıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör