Rolls-Royce, 2030’a Kadar Tamamen Elektrikliye Geçeceğini Söyledi

blank
Rolls-Royce, 2030'a Kadar Tamamen Elektrikliye Geçeceğini Söyledi

İçerik: Rolls-Royce, 2030’a Kadar Tamamen Elektrikliye Geçeceğini Söyledi

Rolls-Royce, 2030’a Kadar Tamamen Elektrikliye Geçeceğini Söyledi:

Lüks otomobil üreticisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Rolls-Royce’un 2030 yılına kadar sadece elektrikli otomobil üreteceğini ve Volkswagen’in Bentley ve Jaguar’ın Land Rover’ı gibi geçiş yapan diğer premium markalara katıldığını söyledi.

BMW’ye ait marka, yaptığı açıklamada, Spectre adlı ilk tam elektrikli otomobilinin 2023’ün dördüncü çeyreğinde piyasaya çıkacağını ve testlerin yakında başlayacağını söyledi.

Merkezi İngiltere’nin güneyinde bulunan Rolls-Royce’un CEO’su Torsten Muller-Otvos, “Bu yeni kararla, 2030 yılına kadar tüm ürün portföyümüzün tamamen elektrifikasyonu için referanslarımızı belirledik” dedi. Muller-Otvos, artık herhangi bir içten yanmalı motor ürünü üretme veya satma işinde olmayacak” dedi.

blank

BMW, fosil yakıt yakan otomobil üretimi için bir bitiş tarihi belirlemedi, bunun yerine 2030 yılına kadar yüzde 50 elektrikli araç üretimi hedefi belirledi, ancak yan kuruluşu Mini, Mart ayında on yılın sonunda tamamen elektrikli olacağını söyledi.

Tata Motors’un Jaguar Land Rover markasının Jaguar markası, 2025 yılına kadar tamamen elektrikli olacak, Volkswagen AG’nin lüks birimi Bentley Motors 2030 yılına kadar ve Mercedes Benz üreticisi Daimler, piyasa koşulları izin verirse aynı yıl içinde olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Rolls-Royce, 2030’a Kadar Tamamen Elektrikliye Geçeceğini Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör