TikTok 2021’de Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

blank
TikTok 2021'de Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

İçerik: TikTok 2021’de Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

TikTok 2021’de Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu:

Sensor Tower’ın son raporuna göre TikTok ve PUBG Mobile, 2021’in üçüncü çeyreğinde hem App Store hem de Google Play mağazasında en çok indirilen uygulamalar oldu. TikTok dünya çapında en çok hasılat yapan uygulama iken, PUBG dünya çapında oyun kategorisinde en üst sırada yer aldı. Her iki uygulamanın da kendi kategorilerinde en fazla indirmeye ulaştığı bildiriliyor. Rapor, TikTok uygulamasındaki tüketici harcamalarının yıllık bazda (YoY) yüzde 41’lik bir büyüme yaşadığını söylüyor. Sensor Tower’ın TikTok gelir rakamları, Çin’de iOS’ta Douyin’i de içeriyor. Üçüncü çeyrekte, PUBG Mobile’daki tüketici harcamalarının yıllık bazda yüzde 11 arttığı bildirildi.

Sensor Tower’ın 2021’in 3. çeyreğindeki uygulama harcamalarına ilişkin en son raporu, Apple App Store ve Google Play Store genelinde uygulama içi satın almalar, premium uygulamalar ve aboneliklere yapılan toplam tüketici harcamasının yıllık yüzde 15,1 artarak 33,6 milyar dolara ulaştığını ortaya koyuyor. Büyüme, tüketici harcamalarının yıllık bazda yüzde 18,6 artarak 12,1 milyar dolara ulaştığı Google Play tarafından sağlandı. App Store’daki büyüme mütevazı olsa da, yıllık yüzde 13,2 artışla 21,5 milyar dolar daha yüksek tüketici harcaması gerçekleşti.

Daha önce de belirtildiği gibi, TikTok, Sensor Tower verilerine göre 3. çeyrekte genel olarak en çok kazanan uygulama oldu. Genel olarak, Manga okuyucusu Piccoma, yıllık bazda yüzde 130 büyüyen geliriyle ikinci sırada yer alırken, onu tüketici harcamalarının yıllık yüzde 17 arttığını gören YouTube izledi. Google One ve Disney+ en çok kazandıran uygulamaları sırasıyla dört ve beş numarada tamamladı. TikTok, App Store’da olduğu kadar genel olarak en çok hasılat yapan uygulama olmasına rağmen, Google One, Google Play Store’da en çok kazanan oldu.

blank

Sensor Tower, TikTok’un 2021’in 3. çeyreğinde dünya çapında en çok indirilen uygulama olduğunu ve bunu Instagram, Facebook, WhatsApp ve Facebook Messenger’ın izlediğini bildirdi. TikTok kısa süre önce dünya çapında 3 milyar yüklemeyi aştı ve bunu yapan ilk Facebook dışı uygulama oldu.

Mobil oyunlara yapılan tüketici harcamaları artmaya devam etti ve Sensor Tower, PUBG Mobile’ın (Çin yerelleştirme Game for Peace dahil) kategoride en üst sırada yer aldığını söylüyor. Üçüncü çeyrekte, PUBG Mobile’daki tüketici harcamalarının yıllık bazda yüzde 11 arttığı bildirildi. Tencent’in Honor of Kings’i ve miHoYo’nun hit oyunu Genshin Impact, PUBG Mobile’ı 2021’in üçüncü çeyreği için en çok hasılat yapan oyunlarda izledi. Sensor Tower, Niantic’in Pokémon Go ve Roblox Corp’un Roblox’unun ilk beşi tamamladığını ve Pokémon Go’nun tüketici harcamalarının yıllık bazda yüzde 8 düştüğünü gördüğünü söyledi. ve Roblox, 2020’nin 3. çeyreğine kıyasla yüzde 9’luk bir büyüme sağladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok 2021’de Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör