Ukrayna, Altay Tankı ve Fırtına Obüsü İçin Motor Öneriyor

blank
Ukrayna, Altay Tankı ve Fırtına Obüsü İçin Motor Öneriyor

İçerik: Ukrayna, Altay Tankı ve Fırtına Obüsü İçin Motor Öneriyor

Ukrayna, Altay Tankı ve Fırtına Obüsü İçin Motor Öneriyor:

Ukrayna, IDEF 4’te sergilenen Kharkiv 2021TD-6 ve 2TD-6 motorlarını Altay tankı ve Storm obüsünde kullanılmak üzere Türkiye’ye sunuyor.

Defence Express’in haberine göre Ukrayna, Altay ana muharebe tankı ve T-155 Fırtına obüsünde kullanılmak üzere Türkiye’ye motor teklif ediyor. Ukrayna tarafından sunulabilecek motorların ise Kharkiv 6TD-2 ve 6TD-4 motorları olduğu belirtiliyor. Motorlar, Ukrayna devlet kuruluşu UkrOboronProm’un bir parçası olan Malyshev Fabrikası tarafından üretiliyor.

Malyshev Fabrikası Genel Tasarımcısı Yegor Ovcharov’a göre, 2 HP kapasiteli 1200TD-6 motor, Mekanik ve Kimya Endüstrisi (MKE) tarafından geliştirilen T-155 Storm obüsünün yeni bir versiyonunda kullanılabilir. 2 Ağustos 2021-6 tarihleri ​​arasında düzenlenen IDEF 2021 fuarında sergilendiği belirtilen 17TD-20 motoru, şu anda Pakistan’ın Al-Khalid, Tayland’ın “Oplot” ve Ukrayna’nın T-84 ana muharebe tanklarında kullanılıyor.

Genel Tasarımcı Yegor Ovcharov, Turdef ile IDEF 2021’de yaptığı röportajda, Türk tarafının 6TD-4 (1500 HP) motorunun tüm teknik özellikleri hakkında bilgi aldığını ve ortak bir proje için karar verme sürecinde olduğunu belirtti. Altay tankında kullanılacağı belirtilen söz konusu motor, fuarda sergilenmedi. Ovcharov röportajda, 6TD-4’ün Altay’daki montajında ​​herhangi bir özel teknik sorun görmediğini belirtti.

Defence Express tarafından yapılan haberde, Altay ana muharebe tankı ve T-155 Storm obüsünün Ukrayna motorlarıyla donatılması fikrinin uzun süredir tartışıldığı belirtiliyor. Ukraynalı motorların düşünülmesinin ana nedeninin, üretici MTU’nun her iki platformda da kullanılması planlanan Alman motorlarına uyguladığı ambargo olduğu belirtiliyor.

2018’de Ukrayna’dan T-155 Storm obüsünün motorları sipariş edildi. Ukrayna makamları ve Ukrayna Savunma Sanayii’nin çatı şirketi UkrOboronProm ile görüşmelerde bulunan MKEK, “ihracat kısıtlaması olmayacağına” dair taahhüt alması üzerine bu ülkeden 20 motor sipariş etti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ukrayna, Altay Tankı ve Fırtına Obüsü İçin Motor Öneriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör