Apple Bu Sonbaharda Yeni MacBook Pro’yu Piyasaya Sürecek

blank
Apple Bu Sonbaharda Yeni MacBook Pro'yu Piyasaya Sürecek

İçerik: Apple Bu Sonbaharda Yeni MacBook Pro’yu Piyasaya Sürecek

Apple Bu Sonbaharda Yeni MacBook Pro’yu Piyasaya Sürecek: Apple, tatil sezonu için iPhone, iPad ve Apple Watch’u zaten güncelledi, ancak hala Mac serisinde bir güncelleme bekliyoruz. Bu sonbaharda tamamen yeniden tasarlanmış bir MacBook Pro’nun çıkacağına dair pek çok söylenti vardı ve Bloomberg çalışanı Mark Gurman, Power On bülteninde M1X destekli bir MacBook Pro’nun “önümüzdeki ay” geleceğini bildirdi. Apple, genellikle Ekim veya Kasım başında Mac odaklı etkinlikler düzenlemişti; ilk M1 tabanlı Mac’ler geçen yılın Kasım ayının başlarında duyurulmuştu.

Mark Gurman, her ikisi de sekiz yüksek performanslı çekirdeğe ve iki verimlilik çekirdeğine sahip 10 çekirdekli işlemciler olmak üzere iki M1X varyantı olacağını tahmin ediyor. İki yonga arasındaki fark grafik bölümünde bulunuyor – Apple, 16 veya 32 grafik çekirdekli bir M1X sunuyor olabilir. Apple’ın diğer Mac’lerine gelince, Gurman şirketin gelecekteki bir Mac Pro için yüksek performanslı bir çip ve MacBook Air, iMac ve alt uç MacBook Pro modelleri için bir M2 üzerinde çalıştığını söylüyor.

Apple’ın bir sonraki MacBook Pro revizyonu hakkında tüm yıl boyunca söylentiler dolaştı; Geçen sonbaharda piyasaya sürülen ilk 13 inç M1 modeli, içindeki Apple Silicon dışında, değiştirdiği modelle temelde aynıydı. Ve Apple’ın 16 inç MacBook Pro’su 2019’un sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana güncellenmedi, bu nedenle tüm serinin yenilenmesi gerekiyor.

Olası değişiklikler arasında HDMI ve SD kart yuvası gibi daha fazla bağlantı noktasını geri getirecek yeniden tasarlanmış bir kasaya sahip yeni 14 ve 16 inç modeller yer alıyor. Ayrıca MagSafe tarzı bir güç şarj bağlantı noktasını geri getirebilir ve Apple’ın ilk olarak 2016 MacBook Pro revizyonuyla tanıtılan Touch Bar’ı bırakması bekleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Bu Sonbaharda Yeni MacBook Pro’yu Piyasaya Sürecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör