Samsung’un Dijital Araba Anahtarları Yakında Satışa Sunulacak

blank
Samsung'un Dijital Araba Anahtarları Yakında Satışa Sunulacak

İçerik: Samsung’un Dijital Araba Anahtarları Yakında Satışa Sunulacak

Samsung’un Dijital Araba Anahtarları Yakında Satışa Sunulacak:

İlk olarak Ocak ayında Samsung’un Galaxy S21 etkinliğinde duyurulan Hyundai, Perşembe günü, yaklaşmakta olan GV60 crossover’ın, en azından Kore’de yaşayan GV60 sahipleri için, telefon üreticisinin yeni çıkmış Dijital Anahtarı ile çalışacak ilk araba olacağını açıkladı.

Dijital Anahtar, sürücülere araçlarına pasif erişim sağlamak için NFC ve ultra geniş bant (UWB) teknolojisini kullanıyor; yani, Galaxy telefonunuz elinizde olduğu sürece, siz yaklaşırken araç otomatik olarak açılacak. Anahtar, Hyundai’nin Perşembe günkü basın açıklamasına göre “aile ve arkadaşlar” ile de paylaşılabilir, ancak çalışması için Galaxy S21+ veya Ultra, Note20 Ultra veya Z Fold 2 veya 3’e sahip olmaları gerekiyor. Sistem, telefonunuzun bir UWB çipine sahip olduğu varsayılarak Android 12 ve sonraki sürümlerde çalışacak şekilde tasarlanmıştır, ancak yapmazsanız NFC üzerinden de çalışacaktır.

Hyundai, veri koruması açısından Samsung’un yerleşik Güvenli Öğesini (eSE) öne çıkarıyor ve UWB tabanlı iletim sisteminin müdahaleye, klonlamaya veya bozulmaya karşı oldukça dirençli olduğunu belirtiyor. Bu güvenlik planının, kafanıza vuran bir soyguncuya karşı durup durmayacağı, ardından telefonunuzu ve arabanızı alıp almayacağı görülecektir. Dijital anahtar özelliğinin bu yılın sonunda Kore’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

blank
man unlocks the car with a mobile phone.View of male hand using his mobile phone in the city streets; Shutterstock ID 1080948176; Purchase Order: –

Google, Mayıs ayında, UWB özelliklerine sahip “belirli Pixel ve Galaxy telefonlarda” Samsung’un geliştirdiğinden ayrı olarak kendi dijital anahtar sistemini sunmaya başlamayı planladığını duyurdu. Şimdi Galaxy’de UWB’yi gördük, bu Pixel 6’nın da sunabileceği anlamına mı geliyor?

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung’un Dijital Araba Anahtarları Yakında Satışa Sunulacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör