Virgin Galactic, İlk Ticari Uzay Uçuşunu Ekim Ortasına Erteledi

blank
Virgin Galactic, İlk Ticari Uzay Uçuşunu Ekim Ortasına Erteledi

İçerik: Virgin Galactic, İlk Ticari Uzay Uçuşunu Ekim Ortasına Erteledi

Virgin Galactic, İlk Ticari Uzay Uçuşunu Ekim Ortasına Erteledi:

Virgin Galactic, ücretli uzay uçuşları için daha fazla problemlerle uğraşıyor. Reuters, Virgin’in ilk ticari araştırma uçuşu Unity Ekim ortasına kadar ertelediğini bildirdi. Virgin, görevin başlangıçta Eylül sonu veya Ekim başı olarak planlandığını, ancak bir tedarikçinin uçuş kontrol çalıştırma sisteminde olası bir “üretim hatası” konusunda uyardığını ve bu nedenle uçuşun ertelendiğini söyledi.

Arızanın Virgin’in araçlarında olup olmadığı veya herhangi bir onarım gerekip gerekmediği kesin değil. Virgin, lansmanı yalnızca “dikkat bolluğu” nedeniyle ertelediğini söyledi. Görev, üç İtalyan Hava Kuvvetleri üyesinin normal Dünya yerçekiminden mikro yerçekimine geçişin hem insanlar hem de çevre üzerindeki etkilerini incelemesini sağlayacak.

blank

Virgin, bunun FAA’nın temizlenmiş uçuş yolundan bir sapma soruşturmasıyla bağlantılı olmadığını ekledi. Uçuşun ne zaman ilerleyeceği, FAA’nın soruşturmayı tamamladıktan sonra Virgin uçuşlarına yönelik geçici bir yasağı kaldırmasına bağlı.

Virgin’in ekstra dikkatli bir yaklaşım benimsemesi şaşırtıcı değil. Şirket hala 2014’teki kazasının yansımalarıyla uğraşıyor ve her zamankinden daha fazla baskı altında, araştırma için ödeme yapan müşteriler ve nihayetinde düzenli yolcular Virgin’in bir sonraki uçuşu için sıralarını bekliyor. Bunun gibi gecikmeler, Virgin’i kârlı bir işletme olma yolunda hızla ilerlerken hayal kırıklığına uğratabilir, ancak güven oluşturup daha fazla müşteriye yol açarsa faydalı olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Virgin Galactic, İlk Ticari Uzay Uçuşunu Ekim Ortasına Erteledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör