Android 12, Android Açık Kaynak Projesi İçin Yayınlandı

blank
Android 12, Android Açık Kaynak Projesi İçin Yayınlandı

İçerik: Android 12, Android Açık Kaynak Projesi İçin Yayınlandı

Android 12, Android Açık Kaynak Projesi İçin Yayınlandı:

I/O 2021’deki bir önizlemenin ve o zamandan beri birden fazla betanın ardından, Google’ın mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümü prime time için hazır. Android 12 artık resmi olarak kullanılabilir. Ancak bir Android cihazınız varsa, henüz heyecanlak için erken gözüküyor. Google, bugünkü duyuruyla birlikte işletim sistemine kaynak kodunu Android Açık Kaynak Projesi’ne (AOSP) yüklüyor. Mevcut durumda, güncelleme mevcut hiçbir cihazda herkese açık değir. Ama bu durum yakında değişecek.

blank

Google, Samsung, OnePlus, Oppo, Realme, Tecno, Vivo ve Xiaomi cihazlarında bu yılın ilerleyen saatlerinde kullanılabilirlik ile “önümüzdeki birkaç hafta” içinde Android 12’yi Pixel cihazlarına sunmaya başlayacağını söyledi. İşletim sistemi nihayet cihazınıza ulaştığında, Google’ın yeni Material You tasarım dilini, telefonunuzdaki uygulamaların eriştiği tüm verilerin bir zaman çizelgesini içeren güncellenmiş bir gizlilik panosunu, kayan ekran görüntülerini yakalama özelliğini kontrol etmeyi dört gözle bekleyebilirsiniz. Tüm bu yeni özelliklerin yanısıra yeni bir tek el modu ve daha fazlası da Android 12 ile kullanıcıların kullanımına sunulacak. O zamana kadar bekleyiş devam edecek ancak kısa süre içinde Android 12 yayınlanacak gibi gözüküyor.

blank
0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Android 12, Android Açık Kaynak Projesi İçin Yayınlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör