Bilgisayarınızı Windows 11’e Nasıl Ve Ne Zaman Yükseltebilirsiniz

blank
Bilgisayarınızı Windows 11'e Nasıl Yükseltebilirsiniz?

İçerik: Bilgisayarınızı Windows 11’e Nasıl Ve Ne Zaman Yükseltebilirsiniz

Bilgisayarınızı Windows 11’e Nasıl Ve Ne Zaman Yükseltebilirsiniz:

Microsoft, Windows 11’in nasıl çalışacağını ayrıntılı olarak açıkladı. İşletim sistemini çalıştıracak ilk sistemler, işletim sisteminin önceden yüklenmiş olduğu yeni cihazlar olacak. 5 Ekim’den itibaren Microsoft, başlangıçta Windows 10 ile birlikte gelen yeni PC’ler, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler için ücretsiz yükseltme sunacak.

blank

Ardından Microsoft, Windows Update aracılığıyla en son işletim sisteminin ne zaman sunulacağını belirlemek için mevcut Windows 10 cihazlarındaki donanım uygunluğu, güvenilirlik ölçümleri ve diğer faktörlere bakacağını söyledi. Bu politika şirketin yıllar içinde Windows 10 özellik güncellemelerini nasıl ele aldığına benzeyen bir yaklaşım olarak görülüyor.

PC Health Check uygulamasını kullanarak cihazınızın uyumlu olup olmadığını online olarak öğrenebilirsiniz.

Microsoft, Windows 11’in sisteminiz için hazır olduğunu Windows Update Ayarları sayfası aracılığıyla veya güncellemeleri kontrol ettiğinizde size bildirecek. . Şirket, yükseltmeyi tüm uygun Windows 10 cihazlarına 2022’nin ortalarına kadar sunmayı umuyor. Windows Update, Microsoft’un önerdiği Windows 11 yükseltme yöntemi ve muhtemelen çoğu insan için en kolayı olacak. Ancak, isterseniz işletim sistemini manuel olarak yükleyebilirsiniz. Kurulum Asistanını indirebilir veya bir ISO kurulumunu kullanarak cihazınızı en güncel süreme yükseltebilirsiniz.

Microsoft, sistem gereksinimlerini karşılamayan cihazlara Windows 11 yüklenmesini önermiyor, ancak yine de bunu yapabilirsiniz. Desteklenmeyen işlemcilere sahip bilgisayarlarda Windows 11 güncellemelerini alamayabileceğinizi belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, Windows 11’e geçiş yapmaya karar verirseniz, muhtemelen önce tüm dosyalarınızı yedeklemeniz en akıllıca hareket olacak. İşletim sistemi bu noktada büyük olasılıkla kararlı gözüküyor, ancak bir şeylerin ters gitmesi ve önemli verilerinizi kaybetmenize neden olma riskini almaya değmez.

blank

Bu arada Microsoft, bugün Windows 11 Home ve Pro sürümleri için 24 aylık yaşam döngüsünün yanı sıra Enterprise ve Education sürümleri için 36 aylık hizmet desteğinin başlangıcını işaret etti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bilgisayarınızı Windows 11’e Nasıl Ve Ne Zaman Yükseltebilirsiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör