Google Pixel 6’nın Lansman Tarihi 19 Ekim Olarak Belirlendi

blank
Google Pixel 6'nın Lansman Tarihi 19 Ekim Olarak Belirlendi

İçerik: Google Pixel 6’nın Lansman Tarihi 19 Ekim Olarak Belirlendi

Google Pixel 6 Lansman Tarihi 19 Ekim Olarak Belirlendi:

Google Pixel 6’nın lansman tarihi 19 Ekim olarak belirlendi, Google Salı günü yayınlanan bir tweet ile lansman tarihini duyurdu. Android üreticisi, yeni amiral gemisi telefonları olarak Pixel 6’nın yanı sıra Pixel 6 Pro’yu tanıtacağı sanal bir lansman etkinliğine ev sahipliği yapacak. Her iki yeni Pixel telefon da Ağustos ayında bazı detayları ile beraber duyurulmuştu. Google’ın bu ayın sonlarında gerçekleşecek olan lansmanda yeni telefonun teknik özelliklerini ve diğer ilgili bilgilerin sağlanmasını bekleniyor. Google ayrıca, uzun süredir beklenen Pixel Watch’ı tanıtabilir ve Pixel 6 lansmanında Pixel Fold olarak söylentileri çıkan ilk katlanabilir telefonuna bir göz atabilir.

Google tarafından yayınlanan tweet, lansman etkinliğinin 19 Ekim’de 10:00 PT’de (10:30pm IST) gerçekleştirileceğini duyurdu. Pixel 6 serisinin ön yüzünü gösteren özel bir Pixel Fall Lansman Etkinliği web sayfası da oluşturuldu.

blank

Pixel 6’nın lansman tarihi, henüz Pixel cihazlarında çalışmaya başlamamış olan Android 12’nin gelmesinden hemen sonra açıklandı. Yeni Pixel telefonlar, kutudan çıktığı haliyle en son Android sürümüyle çalışacak.

Google Pixel 6’nın Özellikleri
Ağustos ayında duyurulduğu gibi, hem Google Pixel 6 hem de Pixel 6 Pro, şirketin kendi Tensor SoC’si tarafından desteklenecek ve çift tonlu bir tasarıma sahip olacak. Pixel 6 Pro, üç tane arka kamera ile gelirken, normal Pixel 6, 2 tane arka kamera kurulumuna sahip olacak. Ekran açısından Pixel 6’nın 90Hz yenileme hızına sahip 6,4 inç full HD+ düz ekrana sahip olduğu belirtiliyor. Pixel 6 Pro’nun ise 120Hz yenileme hızına sahip 6.7 inç QHD+ ekrana sahip olduğu söyleniyor. Daha önceki bazı raporlar, her iki yeni Google Pixel telefonunun da 33W hızlı şarj desteğiyle geleceğini öne sürmüştü.

blank

Google Platformlar ve Ekosistemler Kıdemli Başkan Yardımcısı Hiroshi Lockheimer, Ağustos ayında Google Pixel 6 Pro’nun bir ekran içi parmak izi sensörüne sahip olacağını belirtmişti. Bununla birlikte, normal modelin de aynı sensöre mi yoksa geleneksel bir sensöre mi sahip olacağı henüz belli değil.

Pixel 6 serisinin fiyatlandırması henüz açıklanmadı. Ancak Google Cihazlar ve Hizmetlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Rick Osterloh, Pixel 6 Pro’nun pahalı olacağını ve Pixel 6’nın pazarın “üst segmentinde” konumlanacağını söyleyerek fiyat konusunda bazı ipuçları vermiş oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Pixel 6’nın Lansman Tarihi 19 Ekim Olarak Belirlendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör