IONIQ 5, Almanya’daki Testlerden İyi Notlar Aldı

blank
IONIQ 5, Almanya'daki Testlerden İyi Notlar Aldı

İçerik: IONIQ 5, Almanya’daki Testlerden İyi Notlar Aldı

IONIQ 5, Almanya’daki Testlerden İyi Notlar Aldı:

2021 yılının başında Hyundai Motor Company, sadece elektrikli yeni otomobiller üreteceği alt markası IONIQ’yu duyurdu ve ardından “5” isimli modelini otomobil severlerin beğenisine sundu. IONIQ 5, elektrikli olmasının yanı sıra Hyundai’nin ilk modeli PONY’ye gönderme yapılarak geliştirilmiş bir araç olarak öne çıkıyor.

blank

Dünyanın en saygın iki otomobil dergisi olarak bilinen Auto Bild ve Auto Motor und Sport, son sayılarında gerçekleştirdikleri karşılaştırmalı testlerde IONIQ 5 modelini detaylı olarak inceledi. Testlerde yedi kategoriden beşini kazanan IONIQ 5, genişlik, konfor, güç aktarma organları ve sürüş dinamikleri gibi dinamiklerde köklü bir Alman rakibini geride bırakırken, maliyet derecelendirmelerinde de en yüksek değere ulaştı. Tam elektrikli araç, 80 dakikada yüzde 18’den yüzde 10’a kadar şarj edilebiliyor.

blank

Bu olağanüstü 800 volt özelliği ile rakibini büyük bir farkla geride bırakarak Auto Bild karşılaştırma testinde toplam 577 puana ulaştı. Hemen hemen aynı kriterleri değerlendiren Auto Motor und Sport editörleri, IONIQ 5’in hızlı ve güçlü şarj özelliğinin yanı sıra birçok gelişmiş teknik özelliğe sahip olduğunu da değerlendirdi. Bu özellikler başlıca; Araçta çok yönlü ve pürüzsüz rejeneratif frenleme, hassas frenler ve V2L (araçtan 230 voltluk bir elektronik cihazı çalıştırma veya şarj etme yeteneği). Dergi editörleri elektrikli araca toplam 631 puan verdi.

blank

Yalnızca elektrikli araçlar üreten IONIQ, Hyundai’nin yeni platformu E-GMP’yi (Electric-Global Modular Platform) kullanıyor. BEV araçları için özel olarak üretilen bu platform, uzatılmış bir dingil mesafesi üzerinde benzersiz oranlara sahiptir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: IONIQ 5, Almanya’daki Testlerden İyi Notlar Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör