ROKETSAN’ın Lazer Güdümlü Mini Füzesi METE Ateşlendi

blank
ROKETSAN'ın Lazer Güdümlü Mini Füzesi METE Ateşlendi

İçerik: ROKETSAN’ın Lazer Güdümlü Mini Füzesi METE Ateşlendi

ROKETSAN’ın Lazer Güdümlü Mini Füzesi METE Ateşlendi:

ROKETSAN tarafından geliştirilen ve minyatür boyutlarıyla dikkat çeken METE füzesinin test görüntüleri, T.C. Cumhurbaşkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından paylaşıldı.

Demir, gönderisini paylaştı; “ROKETSAN tarafından geliştirilen ve test edilen METE, İHA-İHA-İDA’da kullanılacak ve ayrıca bombaatar ile tek personel tarafından ateşlenecek. METE füzemiz, Olimpiyat Şampiyonu okçu Mete Gazoz gibi hedefi 12’den vuracak!” dedi.

IDEF’19’da YATAĞAN adıyla tanıtılan mühimmatın konsepti, Milli Okçu Mete Gazoz’un Olimpiyat Şampiyonu olmasıyla birlikte METE olarak değiştirildi.

blank

Roketsan tarafından geliştirilen ve yeni nesil 40 milimetre bombaatarlarla ateşlenebilen Lazer Güdümlü Mini Füze Sistemi METE, mevcut konvansiyonel bombaatar mühimmatının maksimum menzilinin ötesinde bir etki yaratarak fark yaratıyor.

Roketsan, bu sistemi bugün meskun savaş ortamında güvenlik güçleri için kullanıyor; Keskin nişancı, düşmanla temas halinde olan kitlesel hedefler ve takviye unsurları gibi tehditlere karşı muharebe gücünün etkinliğini artırmak için harekete geçti.

METE, ağırlığı yaklaşık 1 kilogram olan birçok platformda kullanılabiliyor. Yarı aktif lazer arayıcı kafasına ve yaklaşık 1 metre CEP isabet hassasiyetine sahip olan ve 1000+ metre menzile ulaşabilen bu sistemin geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ROKETSAN’ın Lazer Güdümlü Mini Füzesi METE Ateşlendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör