Ruslar, Uzayda İlk Uzun Metrajlı Sinema Filmini Çekecek

blank
Ruslar, Uzayda İlk Uzun Metrajlı Sinema Filmini Çekecek

İçerik: Ruslar, Uzayda İlk Uzun Metrajlı Sinema Filmini Çekecek

Ruslar, Uzayda İlk Uzun Metrajlı Sinema Filmini Çekecek:

Rus aktör Yulia Sherepild ve yönetmen Klim Shipenko’nun Uluslararası Uzay İstasyonu’na varmasının ardından uzayda çekilecek ilk uzun metrajlı filmin çekimleri başladı. The New York Times’a göre, The Challenge adlı filmleri uzay istasyonunda çekilen yaklaşık 35-40 dakikalık sahneleri içerecek. Film, bir kozmonotun (Shipenko) hayatını kurtarmak için acil bir ISS görevine giden bir cerrah (Sherepild) hakkında olacak.

Halihazırda ISS’de (Uluslararası Uzay İstasyonu) bulunan iki kozmonottan biri olan Peresild kapsülden çıkıp istasyona girerken bazı çekimler yaptı. Sherepild ve Shipenko, 17 Ekim’de Dünya’ya dönmeden önceki birkaç hafta içinde planlanan sahneleri çekecek.

blank

Belgeseller, sanal gerçeklik projeleri ve Apogee of Fear adlı kısa film de dahil olmak üzere diğer projeler ISS’de çekildi. Tom Cruise, NASA ve SpaceX’in yardımıyla uzaydaki ilk uzun metrajlı filmi yapmayı umuyordu, ancak Rus ekibi Cruise’un planlarını daha erken gerçekleştirmiş gibi görünüyor. Rusya’nın Roscosmos ajansı, Mayıs 2020’de Cruise’un filmi hakkında bir haber çıktıktan hemen sonra ISS’ye bir oyuncu gönderme planını da duyurdu.

The Challenge’ın iyi olup olmadığını zaman gösterecek. Ne olursa olsun, projenin arkasındaki yaratıcılar sinema tarihine isimlerini yazdıracaklar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ruslar, Uzayda İlk Uzun Metrajlı Sinema Filmini Çekecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Netflix ve Mattel ‘Masters of the Universe’ Filmi Çekiyor

Netflix ve Mattel ‘Masters of the Universe’ Filmi Çekiyor. Netflix’in Masters of the Universe ile …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör