Chevrolet’in Elektrikli Aracı Silverado, 2022’de Tanıtılacak

blank
Chevrolet'in Elektrikli Aracı Silverado, 2022'de Tanıtılacak

İçerik: Chevrolet’in Elektrikli Aracı Silverado, 2022’de Tanıtılacak

Chevrolet’in Elektrikli Aracı Silverado, 2022’de Tanıtılacak:

General Motors CEO’su Mary Barra gelecek yılki CES’te açılış konuşmasını yaptığında, sadece etkinliği başlatmakla kalmayacak, aynı zamanda Chevrolet’in elektrikli Silverado’sunu da tanıtacak. Otomobil üreticisi ilk olarak Nisan ayında kamyonetin elektrikli bir versiyonu üzerinde çalıştığını ve Tesla’nın 2020 Uzun Menzilli Plus Model S’sine rakip olabilecek 400 millik bir EV vaat ettiğini açıklamıştı.

Chevrolet bugün yaptığı duyuruda, perakende modelinin iç mekanın daha büyük görünmesini ve daha büyük görünmesini sağlamak için artırılmış tavan boşluğuna sahip bir cam tavanla geleceğini de doğruladı. Görünüşe göre GM ilk kez tam boyutlu bir kamyonet için bir cam tavan seçeneği sunacak.

blank

Elektrikli Silverado, GM’nin otomobil üreticisinin modüler teknolojisi olan ve akü ve tahrik ünitelerini kendi markalarındaki her türlü aracı elektrikli hale getirmek için karıştırıp eşleştirmesini sağlayan Ultium platformuna dayanıyor. GMC’nin elektrikli Hummer araçları da Ultium platformunu temel alıyor. Ve Hummer EV’ler gibi, elektrikli Silverado da şirketin yeni Detroit-Hamtramck montaj tesisi olan GM’nin Fabrika ZERO’sunda üretilecek. GM, fabrikayı her türlü elektrikli araç üretmek için gereken ekipmanla kurmak için 2,2 milyar dolar harcadı.

Mary Barra’nın CES 2022 açılış konuşması ve Silverado’nun ilk çıkışı 5 Ocak’ta gerçekleşecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Chevrolet’in Elektrikli Aracı Silverado, 2022’de Tanıtılacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör