Instagram’ın Yeni Video Özellikleri Yayınlandı

blank
Instagram'ın Yeni Video Özellikleri Yayınlandı

İçerik: Instagram’ın Yeni Video Özellikleri Yayınlandı

Instagram’ın Yeni Video Özellikleri Yayınlandı:

Instagram, uzun biçimli video formatı olan IGTV’yi birleştirip ve platformdaki videoları Instagram Video’ya aktaracak. Facebook’a ait uygulama, uygulamada tüm video içeriğini tek bir çatı altında görüntüleyen yeni bir Video sekmesini kullanıcılara sunacak. Video yaratıcıları artık video kırpma, filtreler ve ayrıca kişi ve konum etiketleme gibi kullanışlı özelliklere sahip olacak. Ayrıca kullanıcılar, videolarını Hikayeler aracılığıyla çapraz yayınlayabilecek ve bunları uygulamada doğrudan mesaj olarak paylaşabilecek. En son güncelleme ile Instagram özet akışındaki video önizlemeleri artık 60 saniye uzunluğunda olacak.

5 Ekim’de Facebook, bir blog gönderisi aracılığıyla Instagram Video’nun kullanıma sunulduğunu ve sosyal medya platformunda yeni özelliklerin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Uygulamadaki yeni Video sekmesi, kullanıcıların platformdaki yeni içerikleri daha kolay keşfetmesine yardımcı olacak. Kullanıcılar, ana sayfanın sağ üst köşesindeki artı (+) butonuna tıklayarak aynı şekilde kamera rulosundan Instagram’a video yüklemeye devam edebilecekler. Kullanıcılar ayrıca Instagram Video’da videoları kırpabilecek, farklı filtreler ekleyebilecek ve kişileri ve konumları etiketleyebilecekler. Ana beslemedeki video önizlemelerinin süresi 60 saniye olacak.

Reklam olması durumunda ön izleme süresi ise 15 saniye olacaktır. Tam ekrana geçmek için kullanıcılar artık videoyu izlerken herhangi bir yere dokunabilir.

blank

Facebook ayrıca IGTV reklamlarını Instagram Yayın İçi video reklamları olarak değiştirdi. Sosyal medya devi, uygun içerik oluşturucuların uzun biçimli içeriklerinden para kazanmaya devam edebileceğini ve markaların videolarıyla ilgilenen kitlelere ulaşabileceğini doğruladı. Blog yazısı, “Daha fazla kişiye ulaşmak için videolarını artırmakla ilgilenen işletmeler için videoların uzunluğu 60 saniyeden uzun olmamalıdır” diye ekledi.

IGTV özelliği, uzun biçimli videolar oluşturmaya ve paylaşmaya yardımcı olmak için 2018’de tanıtıldı. Bu ayın başlarında Facebook, Instagram ve Facebook Messenger’da uygulamalar arası grup sohbetleri, yeni grup yazma göstergeleri ve Instagram DM’lerinde anketler gibi bir dizi yeni özelliği duyurdu. Uygulamalar arası grup özelliği sohbeti, insanların Instagram ve Messenger kişileri arasında grup sohbetleri başlatmasına olanak tanıyacak. Ayrıca Instagram, kullanıcıların Reels ve IGTV içeriğini doğrudan Instagram akışından arkadaşlarıyla birlikte izlemesine izin vermek için mevcut Birlikte İzle özelliğini değiştirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram’ın Yeni Video Özellikleri Yayınlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör