iPhone’unuz Artık Arabanızın Klima Sıcaklığını Kontrol Edebilecek

blank
iPhone'unuz Artık Arabanızın Klima Sıcaklığını Kontrol Edebilecek

İçerik: iPhone’unuz Artık Arabanızın Klima Sıcaklığını Kontrol Edebilecek

iPhone’unuz Artık Arabanızın Klima Sıcaklığını Kontrol Edebilecek:

İPhone’unuz yakında arabanızda gelen aramaları cevaplamaktan ve müzik seçimini hızlandırmaktan daha fazlasını yapabilecek. Bloomberg kaynaklı habere göre, Apple’ın iklim sistemini, radyoyu, koltukları ve hatta gösterge panellerini kontrol etmek için iPhone’unuzu kullanmanıza izin verecek kod adlı “IronHeart” adlı bir teknoloji geliştirdiğini iddia ediliyor. Sadece sıcaklığı artırmak için CarPlay ile arabanızın bilgi-eğlence yazılımı arasında geçiş yapmanız gerekmeyecek. Yani artık aracınızın tüm kontrollerini telefonunuz üzerinden yapabilecekesiniz

Kaynaklara göre IronHeart henüz geliştirme aşamasında ve otomobil markalarıyla ortaklıklar geliştirecek. Apple ise konu ile ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Bunun gibi bir girişim, Apple’ın otomobillerdeki varlığını CarPlay veya daha yeni CarKey özelliği gibi sınırlı teknolojilerin çok ötesine taşıyabilir. Şirketin uzun süredir konuşulan elektrikli otomobil stratejisinin bir parçası olmasa da, şirkete otomobillerle ilgili daha fazla deneyim kazandırabilir ve şirket içi araç geliştirmede yardımcı olabilir.

Otomobil üreticilerinin konsepti benimseyi benimsemediği ise başka bir konu. Apple, birçok yaygın görev için bir otomobilin yerel arayüzünü etkin bir şekilde atlama özelliğine sahip. Üreticilerin, özellikle de Apple teklifleriyle rekabet eden herhangi bir hizmetleri varsa, kendi araç arayüzlerine ve yardımcı uygulamalarına kapsamlı çalışmalar yaptıktan sonra vazgeçtiklerini görmek kolay oldu. IronHeart gönderilirse, araba alıcılarından coşkulu bir yanıt gelmedikçe, çok az marka ve modelle sınırlı olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone’unuz Artık Arabanızın Klima Sıcaklığını Kontrol Edebilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör