YouTube’a Erişilebilirlik Güncellemesi Geliyor

blank
YouTube'a Erişilebilirlik Güncellemesi Geliyor

İçerik: YouTube’a Erişilebilirlik Güncellemesi Geliyor

YouTube’a Erişilebilirlik Güncellemesi Geliyor:

YouTube, hem görme sorunları olan hem de İngilizce konuşulan izleyiciler için video erişilebilirlik özelliklerini iyileştiriyor. Şirket başlangıç ​​olarak, videolara birden fazla ses parçası ekleme seçeneğini test edecek. Bu, elbette, uluslararası izleyicilere yardımcı olacak, ancak aynı zamanda çok az veya hiç görme yetisi olmayan insanlar için açıklayıcı ses özelliği de sağlanmalı. YouTube, bunun önümüzdeki dönemde geleceğini söyledi.

Otomatik altyazılar da çok daha yaygın olacak. YouTube artık yalnızca 1.000 veya daha fazla abonesi olanlar için değil, herhangi bir İngilizce canlı yayın için canlı otomatik altyazılara izin veriyor. Bu canlı altyazılar, şirkete göre “önümüzdeki aylarda” desteklenen 13 otomatik altyazı dilinin tümü için geçerli olacak. Otomatik çevrilen altyazılar, 2021’in sonlarında Android ve iOS’ta desteklenen dillere de ulaşacak, böylece anlamadığınız bir videodan anlam çıkarmak için tekrar tekrar dinlemeniz gerekmeyecek.

YouTube, 2021’de daha sonra eklenecek bir düzenleme ile telefonunuzda var olan transkriptleri aramanıza izin vereceğini açıkladı. Daha önce vaat edilen bir altyazı düzenleyici, “önümüzdeki aylarda” piyasaya sürülmeye devam ediyor ve içerik oluşturuculara altyazı oluşturmayı güvendikleri birine devretme şansı veriyor.

Yükseltmeler oldukça işlevsel ve mantıklı gözüküyor. YouTube, özellikle canlı akışın büyümesiyle birlikte, görüntülemeler için küresel bir kitleye giderek daha fazla bağımlı hale geliyor. Bu ince ayarlar, içerik oluşturucunun kendileri altyazı eklemek için kaynaklara sahip olmasa bile daha fazla kişinin izleyebilmesini sağlayacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube’a Erişilebilirlik Güncellemesi Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör