Apple, App Store Ödemelerindeki Değişikliğe İtiraz Ediyor

blank
Apple, App Store Ödemelerindeki Değişikliğe İtiraz Ediyor

İçerik: Apple, App Store Ödemelerindeki Değişikliğe İtiraz Ediyor

Apple, App Store Ödemelerindeki Değişikliğe İtiraz Ediyor:

Apple vs. Epic davasını yöneten yargıç, bir alan dışında büyük ölçüde teknoloji devinin yanında yer aldı: Apple’ın geliştiricilerin kullanıcıları uygulamalarında diğer ödeme sistemlerine yönlendirmesine izin vermesi gerektiğine karar verdi. Şirketin buna uyum sağlamak için App Store kurallarında yapması gereken herhangi bir değişiklik 9 Aralık’a kadar yürürlüğe girmeli, ya da yargıç başlangıçta böyle karar verdi. Ancak şimdi Apple, geliştiricilerin alternatif ödeme yöntemleri sunma yeteneklerini bir yıl daha geriye çekebilecek olan tedbirin kaldırılmasını isteyen bir temyiz bildirimi (CNBC aracılığıyla PDF) sundu.

Apple temyiz başvurusunda, “hedeflenen uygulama dışı iletişim yasağını kaldırmayı kabul etmek de dahil olmak üzere, Mahkeme’nin görüşünde belirtilen yönde somut ve belirli adımlar attığını” yazdı. Teknoloji devi, Epic’in uyum kapsamıyla ilgili “neredeyse kaçınılmaz dava” nedeniyle ihtiyati tedbire uymasını gerektirmenin “kaynakların zayıf bir şekilde kullanılması” olacağını savundu. “Kaynakları harcamak için bir neden yok” diyen açıklamada, “temyiz süreci tamamlanmaya devam ederken bir kalmanın statükoyu koruyacağını” da sözlerine ekledi.

Apple’ın App Review kıdemli direktörü Trystan Kosmynka da şunları söyledi:

“Yüksek düzeyde, tüketicileri, geliştiricileri ve iOS platformunu korumak için düşünceli kısıtlamalar olmadan, bu değişikliğin kullanıcılara, geliştiricilere ve daha genel olarak iOS platformuna zarar vereceği kanaatindeyim.”

CNBC tarafından yapılan önceki bir analize göre, App Store’un 2020’de yaklaşık 64 milyar dolarlık brüt satışı vardı. Apple, uygulama satın alımlarından genellikle yüzde 30’luk bir kesinti alıyor, ancak yakın zamanda bunu 1 milyon dolardan az kazanan tüm uygulamalar için yüzde 15’e düşürdü. bir yıl. Geliştiricilere alternatif ödeme yöntemlerini kabul etme imkanı vermek, şirkete milyarlara mal olabilir. Ancak Bloomberg’in belirttiği gibi, ihtiyati tedbiri çıkaran yargıç, şirketin App Store dışında yapılan ödemeler için geliştiricilerden komisyon talep edemeyeceğini özellikle belirtmedi. Apple’ın geliştiricilerden hala bir kesinti isteyip istemeyeceği henüz görülmedi, ancak bunu yapmaya karar verirse bu karmaşık bir girişim olacaktır.

Apple’ın 16 Kasım’da ihtiyati tedbiri kaldırma talebi için bir duruşma ayarlandı, ancak davayı 2 Kasım’a taşımak istiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, App Store Ödemelerindeki Değişikliğe İtiraz Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör