Boeing’in Gelecek Starliner Test Uçuşu 2022’ye Ertelendi

blank
Boeing'in Gelecek Starliner Test Uçuşu 2022'ye Ertelendi

İçerik: Boeing’in Gelecek Starliner Test Uçuşu 2022’ye Ertelendi

Boeing’in Gelecek Starliner Test Uçuşu 2022’ye Ertelendi:

Boeing’in bir sonraki Starliner test uçuşu için gecikme söylentileri doğru çıktı. Space.com, Boeing ve NASA’nın şimdi 2022’nin ilk yarısında bir Yörünge Uçuş Testi-2 fırlatmayı hedeflediğini bildiriyor. Mühendisler, ekibi Ağustos 2021 lansmanını iptal etmeye zorlayan oksitleyici izolasyon valfi sorununun olası nedenleri anlatıldı, ancak Ticari Mürettebat Programı yöneticisi Steve Stich’e göre, çözülmesi “yöntemsel bir yaklaşım” gerektiren “karmaşık bir sorun” olmaya devam ediyor.

Boeing, küçük ince ayarlardan mevcut mürettebat kapsülüne ve halen üretimde olan bir kapsülü modifiye etmeye kadar çeşitli olası çözümlere sahiptir. Kesin fırlatma zamanlaması, hem donanımın kendisinin hazır olmasına hem de roket manifestosuna ve Uluslararası Uzay İstasyonuna erişime bağlıdır.

Bu, Starliner’ın ilerlediğini gösterse de, gecikme Boeing’in mürettebatlı kapsül görevlerinde SpaceX ile rekabet etme şansını daha da azaltıyor. SpaceX, ISS’ye halihazırda iki mürettebatlı misyon gönderdi ve Starliner OFT-2 görevi kalktığında iki tane daha göndermiş olabilir – Boeing’in işgal altındaki ilk Starliner uçuşu için temizlenmeden önce Elon Musk’ın kıyafeti deneyimli bir gazi olacak. İki şirketin sırayla insanları yörüngeye taşıması uzun zaman alabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Boeing’in Gelecek Starliner Test Uçuşu 2022’ye Ertelendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör