Çin, Kripto Para Madenciliğine Yatırımları Sınırladı

blank
Çin, Kripto Para Madenciliğine Yatırımları Sınırladı

İçerik: Çin, Kripto Para Madenciliğine Yatırımları Sınırladı

Çin, Kripto Para Madenciliğine Yatırımları Sınırladı:

Çin’in kripto para birimine karşı savaşı, yakında kripto madenciliği konusunda daha geniş bir yasağa kadar uzanabilir. Reuters, ülkenin, ister Çinli ister yabancılar tarafından belirli bir sektördeki yatırımları sınırlayan veya tamamen yasaklayan bir taslak “negatif listeye” kripto madenciliğini eklediğini bildirdi. Muhtemel yatırımcıların onay alması gerekecek ve bunlara Çin’in kripto karşıtı duruşu göz önüne alındığında pek olası değil.

Bitcoin.com, Çin’in Kalkınma ve Reform Komisyonu’nun 14 Ekim’e kadar liste hakkında kamuoyundan yorum istediğini belirtti. Bununla birlikte, kamu girdisinin kripto madenciliğine yaklaşımı değiştireceği şüpheli. Çin, dijital para biriminin kara para aklama ve diğer mali suçlarda artışa yol açtığını iddia ederek kripto işlemlerini yasa dışı kabul etti. Ülke kendi kripto para birimini test ediyor ve bazıları ülkenin doğrudan kontrol edebileceği daha istikrarlı bir para birimi istediğinden şüpheleniyor.

Hareket, kripto para birimini Çin’de daha da pratik hale getirebilir. Sadece bir bütün olarak kripto için yas tutmayın. Bitcoin’in fiyatı, Çin’in Eylül ayındaki baskısından bu yana yüzde 30’un üzerinde arttı – bu yasaklar, kriptoya aksi halde dengelenmeye hazır olduğu ikinci bir rüzgar vermiş olabilir. Bu sadece resmi bir Çin para biriminin piyasayı çarpıtıp çarpıtmayacağıyla ilgili bir soru olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, Kripto Para Madenciliğine Yatırımları Sınırladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör