Elon Musk, Tesla Yazılımı İle İlgili Endişelerini Belirtti

blank
Elon Musk, Tesla Yazılımı İle İlgili Endişelerini Belirtti

İçerik: Elon Musk, Tesla Yazılımı İle İlgili Endişelerini Belirtti

Elon Musk, Tesla Yazılımı İle İlgili Endişelerini Belirtti:

CEO Elon Musk Cumartesi günü erken saatlerde tweet attı, Tesla, Full Self-Driving (FSD) Beta 10.2 yazılımının dağıtımının son dakika endişeleri nedeniyle ertelendiğini duyurdu. Musk, yayının muhtemelen Pazar veya Pazartesi olacağını söyleyerek gecikme için özür diledi. “Endişelerin” ne olduğu konusunda ise ayrıntılı bilgi vermedi.

Musk’a göre, yazılımın Cuma günü, otomobil üreticisi tarafından belirlendiği üzere 100’lük mükemmel güvenlik puanına sahip yaklaşık 1.000 Tesla sahibine dağıtılması gerekiyordu.

Tesla, FSD yazılımının beta sürümünü yaklaşık bir yıldır test ediyor ve Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu başkanının yazılımın güvenliği konusunda ciddi endişelerini dile getirmesine rağmen, otomobil üreticisi geçen ay FSD erişimini daha fazla sürücüye genişletmeye başladı. Bununla birlikte, bir Tesla sürücüsü FSD’ye erişmeden önce şirket, “sürüşünüzün gelecekteki bir çarpışmayla sonuçlanma olasılığını” değerlendiren kriterleri kullanarak “güvenlik puanlarını” belirliyor. Puan, sürücünün Tesla’sındaki sensörler tarafından toplanan veriler kullanılarak tablo haline getiriliyor.

Şirket, FSD beta sürümünü seçen sahiplerinden gizlilik anlaşmaları imzalamalarını istedi ve sistem hatalarının video kliplerini çevrimiçi paylaşmaktan kaçınmalarını istedi. Tekrarlamak gerekirse: FSD yazılımı Tesla’ları tamamen özerk yapmaz; Musk, yazılımın “tam özellikli” sürümünün yalnızca birini insan müdahalesi olmadan evinden işe götürmesinin “muhtemel” olacağını ve yine de denetim gerektireceğini düşündüğünü söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk, Tesla Yazılımı İle İlgili Endişelerini Belirtti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör