Facebook Ve Instagram Bu Hafta İkinci Kez Çöktü

blank
Facebook Ve Instagram Bu Hafta İkinci Kez Çöktü

İçerik: Facebook Ve Instagram Bu Hafta İkinci Kez Çöktü

Facebook Ve Instagram Bu Hafta İkinci Kez Çöktü:

Son gelişmelere göre Facebook ve uygulamaları yine çöktü. Son kesintinin nedeni netleşmedi, ancak Facebook ve Instagram, “bazı” kullanıcıların hizmetlerine erişmekte sorun yaşadığını kabul etti.

Popüler web sitelerinde hizmet kesintilerini izleyen downdetetcor.com’a göre, Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger’ın tümü Cuma günü saat 15:00 ET civarında sorun bildiren kullanıcılarda ani artışlar gördü. Ancak, sitenin kesinti haritalarına göre sorunlar tüm kullanıcıları eşit derecede etkilemiyor gibi görünüyor. Bir açıklamada, bir Facebook sözcüsü şirketin bir düzeltme üzerinde çalışmasına yardımcı oldu, ancak sorunların kaynağı hakkında ayrıntılı bilgi vermedi. “Bazı kişilerin ve işletmelerin ürünlerimize erişmekte sorun yaşadığının farkındayız.”

Facebook’un en son sorunları, Facebook’un sahip olduğu her hizmetin altı saatten fazla kapalı kaldığı, şirketin yıllar içindeki en kötü kesintisinden sadece birkaç gün sonra geldi. Şirket daha sonra sorunu DNS sunucularına müdahale eden “hatalı bir yapılandırma değişikliğine” bağladı. Mark Zuckerberg Salı günü yaptığı açıklamada, “Son 24 saati bu tür bir arızaya karşı sistemlerimizi nasıl güçlendirebileceğimizi sorgulamak için harcadık” dedi.

Ancak bu hafta Facebook’u rahatsız eden tek sorun teknik sorunlar değil. Pazartesi günkü büyük kesinti de bu hafta ABD Senatosu katında gündeme geldi ve milletvekilleri, şirketin kârları ve büyümeyi kullanıcıların güvenliğine öncelik vermek için araştırmacıları rutin olarak görmezden geldiğini söyleyen bir muhbirin ifadesini duydu. Facebook bu iddiaları küçümsemeye ve itibarsızlaştırmaya çalışsa da, ortaya çıkan inceleme, şirketi bir Instagram Kids uygulaması üzerinde çalışmayı “duraklatmaya” ve diğer yeni projelerdeki çalışmaları yavaşlatmaya zorladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook Ve Instagram Bu Hafta İkinci Kez Çöktü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör