Facebook, Yağmur Ormanlarını Korumak İstiyor

blank
Facebook, Yağmur Ormanlarını Korumak İstiyor

İçerik: Facebook, Yağmur Ormanlarını Korumak İstiyor

Facebook, Yağmur Ormanlarını Korumak İstiyor:

Facebook Marketplace’te arazi satabileceğinizi biliyor muydunuz? İnsanların Marketplace’te Amazon yağmur ormanlarında arazi satmaya çalıştığını biliyor muydunuz? Ekolojik koruma alanlarında arazi satmak genellikle yasa dışı ve flora, fauna ve Amazonlarda yaşayan insanlar üzerinde olumsuz etkileri olabilir, bu nedenle Facebook Cuma günü, korunan arazilerin Facebook ve Instagram ve WhatsApp’ta satışını açıkça yasaklamak için ticaret politikalarını değiştirdiğini duyurdu.

Facebook’un duyurusu, Marketplace’te yapılan ve insanların Facebook’un Craigslist alternatifi üzerinden Brezilya Amazon yağmur ormanlarında yasadışı olarak büyük araziler sattığını tespit eden Şubat soruşturmasının ardından geldi. BBC, arazilerin sıklıkla, Brezilya sığır endüstrisinin neden olduğu Amazon ormanlarının yok edilmesinden kaynaklanan mülkiyeti belirten resmi bir tapu olmadan satıldığını tespit etti.

Şirket, Şubat ayında BBC’ye verdiği demeçte, sosyal ağ başlangıçta Amazon’daki yasadışı arazi satışını bağımsız olarak durdurmak istemediğini çünkü Facebook’un “ticaret politikaları alıcıların ve satıcıların yasalara ve düzenlemelere uymasını gerektiriyor”. Şimdi birkaç ay sonra, Facebook daha sert bir duruş sergiliyor. Facebook’un güncellenmiş politikasında, “İlanlar, hayvanların veya hayvansal ürünlerin alım satımını veya ekolojik koruma alanlarındaki arazileri tanıtamaz” diyor. Şirket ayrıca, politikasını ihlal eden herkesi belirlemek için korunan arazi veritabanına karşı listeleri çapraz referanslamayı planlıyor.

blank

Hareket, gecikmiş olsa bile sonuçta iyi bir hamle. Onu tuhaf yapan sadece zamanlama. Son birkaç hafta içinde Facebook, sızdırılmış araştırmalar, şirketin sözde ikiyüzlülüğünü aktif olarak dile getiren bir muhbir ve büyük bir küresel kesinti ile uğraştı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Yağmur Ormanlarını Korumak İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör