Apple Sonbaharda Yeni MacBook Pro’yu Piyasaya Sürecek

blank
Apple Sonbaharda Yeni MacBook Pro'yu Piyasaya Sürecek

İçerik: Apple Sonbaharda Yeni MacBook Pro’yu Piyasaya Sürecek

Apple Sonbaharda Yeni MacBook Pro’yu Piyasaya Sürecek:

Apple, 2021 sezonu için iPhone, iPad ve Apple Watch’u zaten güncelledi, ancak hala Mac serisinde bir güncelleme bekleniyor. Bu sonbaharda tamamen yeniden tasarlanmış bir MacBook Pro’nun çıkacağına dair pek çok söylenti var ve Bloomberg’deki güvenilir haberci Mark Gurman, Power On bülteninde M1X destekli bir MacBook Pro’nun “önümüzdeki ay” geleceğini bildirdi. Apple, genellikle Ekim veya Kasım başında Mac odaklı etkinlikler düzenledi; ilk M1 tabanlı Mac’ler geçen yılın Kasım ayının başlarında duyurulmuştu.

blank

9to5Mac tarafından belirtildiği gibi Gurman, her ikisi de sekiz yüksek performanslı çekirdeğe ve iki verimlilik çekirdeğine sahip 10 çekirdekli işlemciler olmak üzere iki M1X varyantı olacağını tahmin ediyor. İki yonga arasındaki fark grafik bölümünde. Apple, 16 veya 32 grafik çekirdekli bir M1X sunmayı planlıyor olabilir. Apple’ın diğer Mac’lerine gelince, Gurman şirketin gelecekteki bir Mac Pro için yüksek performanslı bir çip ve MacBook Air, iMac ve alt uç MacBook Pro modelleri için bir M2 üzerinde çalıştığını söylüyor.

Apple’ın bir sonraki MacBook Pro revizyonu hakkında tüm yıl boyunca söylentiler dolaştı; Geçen sonbaharda piyasaya sürülen ilk 13 inç M1 modeli, içindeki Apple Silicon dışında, değiştirdiği modelle temelde aynıydı. Ve Apple’ın 16 inç MacBook Pro’su 2019’un sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana güncellenmedi, bu nedenle tüm serinin yenilenmesi gerekiyor.

blank

Olası değişiklikler arasında HDMI ve SD kart yuvası gibi daha fazla bağlantı noktasını geri getirecek yeniden tasarlanmış bir kasaya sahip yeni 14 ve 16 inç modeller yer alıyor. Ayrıca MagSafe tarzı bir güç şarj bağlantı noktasını geri getirebilir ve Apple’ın ilk olarak 2016 MacBook Pro revizyonuyla tanıtılan Touch Bar’ı bırakması bekleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Sonbaharda Yeni MacBook Pro’yu Piyasaya Sürecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör