Bilgisayarınızı Windows 11’e Nasıl Yükseltebilirsiniz?

blank
Bilgisayarınızı Windows 11'e Nasıl Yükseltebilirsiniz?

İçerik: Bilgisayarınızı Windows 11’e Nasıl Yükseltebilirsiniz?

Bilgisayarınızı Windows 11’e Nasıl Yükseltebilirsiniz?

Windows 11 ve Microsoft, aşamalı sunumun nasıl çalışacağını ayrıntılı olarak açıkladı. İşletim sistemini alan ilk sistemler, önceden yüklenmiş olduğu yeni cihazlardır. 5 Ekim’den itibaren Microsoft, başlangıçta Windows 10 ile birlikte gelen yeni PC’ler, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler için ücretsiz yükseltme sunacak.

Ardından Microsoft, Windows Update aracılığıyla en son işletim sisteminin ne zaman sunulacağını belirlemek için mevcut Windows 10 cihazlarındaki donanım uygunluğu, güvenilirlik ölçümleri ve diğer faktörlere bakacağını söyledi. Şirketin yıllar içinde Windows 10 özellik güncellemelerini nasıl ele aldığına benzer bir yaklaşım. PC Health Check uygulamasını kullanarak cihazınızın uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Microsoft, Windows 11’in sisteminiz için hazır olduğunu Windows Update Ayarları sayfası aracılığıyla veya güncellemeleri kontrol ettiğinizde size bildirecek. Yine de biraz bekleyebilirsiniz. Şirket, yükseltmeyi 2022 ortasına kadar tüm uygun Windows 10 cihazlarına sunmayı umuyor.

Windows Update, Microsoft’un önerilen Windows 11 yükseltme yöntemidir ve çoğu insan için muhtemelen en kolayıdır. Ancak, isterseniz işletim sistemini manuel olarak yükleyebilirsiniz. Kurulum Asistanını indirebilir veya bir ISO kurulumu kullanabilirsiniz.

Microsoft, sistem gereksinimlerini karşılamayan cihazlara Windows 11 yüklenmesini önermez, ancak yine de bunu yapabilirsiniz. Desteklenmeyen işlemcilere sahip bilgisayarlarda Windows 11 güncellemelerini alamayabileceğinizi belirtmekte fayda var.

Ancak Windows 11’e geçiş yapmaya karar verirseniz, muhtemelen önce tüm dosyalarınızı yedeklemeniz en iyisidir. İşletim sistemi bu noktada büyük olasılıkla kararlıdır, ancak bir şeylerin ters gitmesi ve önemli verileri kaybetmenize neden olma riskini almaya değmez.

Bu arada Microsoft, bugün Windows 11 Home ve Pro sürümleri için 24 aylık yaşam döngüsünün yanı sıra Enterprise ve Education sürümleri için 36 aylık hizmet desteğinin başlangıcını işaret ettiğini söylüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bilgisayarınızı Windows 11’e Nasıl Yükseltebilirsiniz?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör