Facebook Oyun İçerik Oluşturucuları Artık Ortak Yayın Yapabilir

blank
Facebook Oyun İçerik Oluşturucuları Artık Ortak Yayın Yapabilir

İçerik: Facebook Oyun İçerik Oluşturucuları Artık Ortak Yayın Yapabilir

Facebook Oyun İçerik Oluşturucuları Artık Ortak Yayın Yapabilir:

Yayıncıların en sevdiğiniz oyunları oynamasını izlemek için Facebook Gaming’e dönerseniz, artık içerik oluşturucuların ortak yayınlarda işbirliği yaptığını görebilirsiniz. Facebook artık ortak akış için destek sunacak. Bu özellik, aynı anda en fazla dört hesabın birlikte yayınlanmasına izin verecek. Yeni özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte, yalnızca Facebook’un ortak programına kayıtlı olanlar için değil, tüm içerik oluşturucular için ortak akış kullanımda olacak. Düzenleme akışı modülünün Oyun Sekmesi ve Akış Panosuna ek olarak Canlı Yapımcı sol bölümünden diğer içerik oluşturucuları arama ve etiketleme işlevlerine erişebilirsiniz.

Şirket bir blog yazısında, “Ortak akışla, içerik oluşturucular için keşfedilebilirliği artırmayı, içerik oluşturucular arasındaki işbirliğini teşvik etmeyi ve herkes için genel görüntüleme deneyimini yükseltmeyi amaçlıyoruz” dedi. Ortak akış desteğinin eklenmesi, Facebook’un yetişmeye çalışmasının bir örneği olarak görülüyor. Twitch, 2019’dan beri Squad Stream özelliğiyle benzer işlevler sunuyor.

blank

Fikrin kendisinin yeni olmadığını da belirtmekte fayda var. OnLive artık ortalıkta olmasa da 2012’de çoklu görüntüleme özelliğini kullanıma sundu. Yine de, özellikle Twitch ile rekabet etmeye devam ettiği için Facebook Gaming için önemli bir ekleme olarak görülüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook Oyun İçerik Oluşturucuları Artık Ortak Yayın Yapabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör