Google, iOS Uygulamalarını Yeniden Düzenleyecek

blank
Google, iOS Uygulamalarını Yeniden Düzenleyecek

İçerik: Google, iOS Uygulamalarını Yeniden Düzenleyecek

Google, iOS Uygulamalarını Yeniden Düzenleyecek:

Google, iOS uygulamalarında Materyal Tasarımı arayüz öğelerinin kullanımını Apple’ın kendi UIKit’i lehine aşamalı olarak kaldıracağını söyledi. Şirketin iOS tasarım şefi Jeff Verkoeyen, The Verge tarafından tespit edilen bir Twitter dizisindeki değişikliği duyurdu.

2014’te tanıtılan Material Design, Google’ın şirket içi tasarım dili oldu. Şirket, uygulamalarının ve hizmetlerinin görünümünü ve verdiği hissi çeşitli platformlarda birleştirmek için kullandı. Verkoeyen’e göre, Google, iOS’ta “ayırt edici” bir Google deneyimi oluşturmanın ne anlama geldiğine dair “derin bir değerlendirme” yaptıktan sonra bu yılın başlarında açık kaynaklı iOS Malzeme bileşeni kitaplıklarını bakım moduna geçirdi. Bulduğu şey, UIKit’in tasarım dilindeki boşlukları doldurmak için yaklaşık on yıl önce oluşturmaya başladığı özel öğelerin çoğunun artık gerekli olmadığıydı.

Verkoeyen, “SwiftUI’nin tanıtımı ve iOS 14+ sürümündeki önemli UIKit geliştirmeleriyle, küçük bir kod miktarıyla harika bir markalı deneyim oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı” dedi.

blank

UIKit’e geçişle birlikte Verkoeyen, ekibinin özel kod oluşturmak için daha az zaman harcayacağını ve bunun daha hızlı ve daha sık sürümlere yol açacağını umuyor. Ek olarak, UIKit kullanımı şirketin yazılımını iOS’a daha sıkı bir şekilde entegre etmesine izin verecek. Bununla birlikte, şirketin uygulamalarının Apple cihazlarında daha fazla evde görünmesi gerçeğiyle karşılaştırıldığında, alınan yeni kararlar kullanıcılar için faydalı olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, iOS Uygulamalarını Yeniden Düzenleyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör