Riot Games, League of Legends’ta Sohbet Özelliğini Kaldırıyor

blank
Riot Games, League of Legends'ta Sohbet Özelliğini Kaldırıyor

İçerik: Riot Games, League of Legends’ta Sohbet Özelliğini Kaldırıyor

Riot Games, League of Legends’ta Sohbet Özelliğini Kaldırıyor:

Çevrimiçi oyunlar, sadece eğlenmek isteyen oyuncuların deneyimini mahvedebilecek rahatsız edici davranışlarla doludur. Riot Games, League of Legends’ta sözlü tacizi engellemek amacıyla, herkese açık eşleştirme oyunları için tüm sohbetleri en azından geçici olarak devre dışı bırakmaya karar verdi. Bu özellik, oyunculara rakip takımla iletişim kurmanın bir yolunu sunacak ve eğlenceli bir şaka gibi gözüküyor ancak tamamen gerçek. Oyun direktörü Andrei Van Roon ve baş oyun yapımcısı Jeremy Lee, duyurularında, bu yıl oyun içi sözlü tacizin artması nedeniyle şu anda olumsuz etkileşimlerin olumlulardan daha ağır bastığını yazdı.

Takımlar, diğerinin ifadelerini ve CTRL+1-2-3-4 spam’ını görmeye devam edecek ve değişiklik, müttefikler arasındaki sohbet işlevini hiç etkilemeyecek. Riot, takım sohbetlerinde hala sözlü taciz olduğunu ve bu hareketin, oyundaki davranışı tamamen ortadan kaldırmayacağını biliyor. Geliştirici, ekip sohbetlerini devre dışı bırakılamayacak kadar önemli görüyor, ancak insanlar eylemlerini strateji ve koordine etmek için kullandıkları şey şu anda bu.

blank

Polygon’a göre, değişikliğe tepki çoğunlukla olumsuz oldu ve insanlar rakip takımlardan oyuncularla bağ kurdukları eğlenceli deneyimlerden bahsetti. Hatta bazıları, toksik davranışların çoğunun bunun yerine takım sohbetlerinde gerçekleştiğini iddia ediyor. van Roon o zamandan beri Twitter’da planın değişikliği 11.21 yamasıyla başlayarak birkaç yama için test etmek ve ardından oyunculardan geri bildirim istemek olduğunu açıkladı. Riot, aldığı geri bildirime göre değişikliği korumayı veya tersine çevirmeyi seçebilir, ancak buna verilen yanıtın büyük ölçüde olumlu olduğu bazı bölgelerde de devam ettirebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Riot Games, League of Legends’ta Sohbet Özelliğini Kaldırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör