TikTok, Canlı Yayıncılara Yeni Seçenekler Sunacak

blank
TikTok Bir PC Canlı Yayın Uygulamasını Test Ediyor

İçerik: TikTok, Canlı Yayıncılara Yeni Seçenekler Sunacak

TikTok, Canlı Yayıncılara Yeni Seçenekler Sunacak:

Temmuz ayında söz verildiği gibi, TikTok, canlı yayın yapan yayıncıların, izleyiciler üzerindeki kontrolünü arttırıyor. Artık yayıncılar ve yayıncıların atadığı adminler, insanları dakikalar, saatler veya tüm bir canlı yayın boyunca geçici olarak sessize alabilecek. Tiktok’un ABD Güvenlik ekibinin başkanı Eric Han’a göre, bir kişiyi sessize almak, tüm yorum geçmişini yayından kaldıracak. Ve elbette, yorumları tamamen kapatabilecek veya belirli anahtar kelimeleri filtreleyebileceksiniz. Tiktok’un canlı yayıncılar için yaptığı son güncellemeleriyle birlikte platform, içerik oluşturucular için daha güvenli bir ortam yaratmayı hedefliyor.

Han, TikTok’un Temmuz ayında eklediği ve “kaba veya zararlı” bir yorum gönderme konusunda iki kez düşünmenizi sağlayan istemlerin, insanların neredeyse yüzde 40’ının yorumlarını düzenlemesine veya tamamen geri çekmesine yol açtığını söylüyor. Bu çok şaşırtıcı değil, çünkü Twitter benzer bir özelliği kullanıma sunarak zorbalığın azalmasını sağladı.

blank

Tiktok’un nispeten genç bir sosyal ağ olarak yüksek hızlı yükselişi göz önüne alındığında, görünüşe göre Facebook ve Twitter gibi eski sosyal medya mecralarının mücadelelerinden oldukça fazla şey öğrendi. Şirket, 2. Çeyrek Topluluk Kuralları Uygulama Raporuna dayanarak, uygunsuz videoları ayıklamada da daha iyi hale geldiğini söyledi. Han, taciz videolarının yüzde 73,3’ünün herhangi bir kullanıcı raporu gelmeden kaldırıldığını, oysa bu rakamın önceki çeyrekte yüzde 66,2 olduğunu söylüyor. Benzer şekilde, önceki yüzde 67,3’e kıyasla, ikinci çeyrekte nefret dolu davranış gösteren videoların yüzde 72,9’u kaldırıldı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok, Canlı Yayıncılara Yeni Seçenekler Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör